
Informatikaórával kezdődött ma délután a Nyugdíjasok Akadémiája második féléve. A Szent István Egyetem Egészségtudományi Campusa és a gyulai Nyugdíjasok Érdekvédelmi Egyesülete közös szervezése idén már 11. életévébe lépett. A kurzusok megszervezésével a nyugdíjas korosztály érdekeit szolgálják azért, hogy tovább gyarapíthassák szellemi értékeiket és hasznos célokat tűzhessenek ki maguk elé.
A Gyulai Hírlapnak Kovács Ernő, az egyesület elnöke elmondta, hogy a 2002 őszén induló akadémián egészen napjainkig az informatika volt a legnépszerűbb tárgy. Mostanra azonban dr. Köteles Lajos történelem kurzusai és a jógaoktatások vonzzák a legtöbb érdeklődőt. Informatikára 12 fő jelentkezett, de népszerűnek ígérkeznek a gasztronómiai előadások is, melyre 27-es jelentkeztek, jógázni 40 nyugdíjas tanul majd.
– Magyarország több településén szerveznek hasonló képzéseket, de a gyulai mégis egyedülálló. Minden félévben 3-4 kurzust tudunk indítani. Ez a tartósság, ingyenesség és rendszeresség sehol nem jellemző. Békéscsabán is volt kezdeményezés az akadémia beindítására, de végül elhalt. Ennek köszönhetjük, hogy Békéscsabáról négy fő is jelezte a részvételi szándékát. Nem reklámozzuk magunkat, de ösztönzőleg hat a tagjainkra, hogy a gyűléseken példaként állítunk egy-egy résztvevőt a többiek elé – mondta Kovács Ernő.
A gasztronómia előadást február 13-ától dr. Turcsán Judit tartja, dr. Pécsi-Huszár Ildikó jógafoglalkozása február 14-én, csütörtökön kezdődik.






























