
A Gyulai Törvényszékhez fordult az Erkel Ferenc Társaság működésének változásai miatti bejegyzésért. A személyi változások mellett a jogszabályi változásokat is követi új alapszabály-tervezetük. A törvényszék hiánypótlást rendelt el. Emiatt ma délután megismételt közgyűlést tartott a társaság a gyulai Mogyoróssy János Városi Könyvtárban, és a törvényszék előírásainak megfelelően elfogadták az alapszabályt.
A zeneszerző leszármazottja, Erkel Ferenc még szeptember 21-én, az Erkel Ferenc Emlékházban bejelentette, hogy a szülőház kiállítása számára egy karmesterpálcát és egy szivarszipkát adományoz. Szeptember 21-én adta át az emlékházban Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház megbízott főigazgatója a közadakozásból, árverésen megszerzett Erkel-relikviákat, két operaházi tárgyat, Gertrúd trónját és Cillei Ulrik levelét. Ekkor jelentette be Erkel Ferenc a család adományát. Időközben Erkel Ferenc restauráltatta a két, művészi kivitelű, régi Erkel-tárgyat, ami tulajdonosa miatt felbecsülhetetlen érték. Erkel Ferenc tudomása szerint az E-betűvel megjelölt, két végén elefántcsont, középen ébenfa karmesterpálca a zeneszerző, majd Sándor fia tulajdona volt. Ugyancsak az Erkelek tulajdona a sárgaborostyán-szopókás, fából faragott szivarszipka. Az adományozó mindaddig az Erkel-emlékháznak ajándékozza az ereklyéket, amíg a szülőház betölti jelenlegi szerepét. A közgyűlésen elmondta azt is, hogy édesapja összegyűjtött sok Erkel-tárgyat, bútort, rózsafazongorát, ám ezek a II. világháborúban megsemmisültek. Ezért kevés ma az Erkel-ereklyék száma.
Dr. Görgényi Ernő polgármester arról tájékoztatta a közgyűlést, hogy a Hunyadi László bemutatója alkalmából Ókovács Szilveszter kérésére a gyulai emlékházból kölcsönzött bronz Erkel-tárgyakat állítottak ki az Operaházban. Érzékelhetően új lendület veszi körül az Erkel-ügyeket.


























