Mint írták, Csongrád-Csanád vármegyében a járőrök 2 esetben összesen 2 határsértőt tartóztattak fel Ásotthalom és Mórahalom közigazgatási területén.
Bács-Kiskun vármegyében a járőrök 1 esetben 1 határsértőt tartóztattak fel Hercegszántó közigazgatási területén.
A feltartóztatott illegális migránsok ellenőrzésük során szír és bangladesi állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni. A rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérték őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Az elmúlt 24 órában a rendőrök Csongrád-Csanád vármegyében 1 esetben 1 főt akadályoztak meg a hazánk területére történő illegális belépésben.
Magyarország területén az elmúlt 24 órában közokirat-hamisítás miatt 1 személy ellen indult büntetőeljárás tiltotthatárátlépés miatt 2 embert fogtak el – írta a police.hu.