Gyulai Hírlap - Kilenc érmet szereztek az uszonyos diákolimpikonok

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. június 06. 14:00
Kilenc érmet szereztek az uszonyos diákolimpikonok
Gyöngyösön ugrottak medencébe

Fotó: Ambrus Imre

A gyöngyösi Dr. Csépe György Uszoda adott otthont az uszonyosúszás-diákolimpia döntőjének jűnius 1-jén. A gyulai úszók bravúros győzelmekkel, kitűnő eredményekkel és kilenc éremmel zárták a küzdelmeket

Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Búvár Szakszövetség közös versenyén a tanulók hat korcsoportban szálltak vízbe, hogy eldöntsék kik érdemlik ki teljesítményükkel a Magyarország Uszonyúszás Diákolimpiai Bajnoka címet.

A fürdővárosi uszonyosok kiválóan szelték a habokat, hat aranyéremmel, két ezüsttel és egy bronzéremmel zárták a finálét. A gyulai eredmények között kiemelkedik Oroján Csilla és Machnicz Sára eredménye: előbbi három arannyal, utóbbi pedig két arannyal és egy ezüsttel zárta a finálét.

„B” kategóriás eredmények: Oroján István 50 m uszonyos gyors 13. hely, Radnai Tamara 50 m uszonyos gyors 1. hely, Oroján Csilla 50 m uszonyos gyors 1. hely, Machnicz Sára 50 m uszonyos gyors 2. hely, Panda Kamilla 50 m uszonyos gyors 3. hely, Oroján Csilla 50 m uszonyos pillangó 1. hely, Machnicz Sára 50 m uszonyos pillangó 1. hely, Panda Kamilla 50 m uszonyos pillangó 2. hely, 13. Oroján István 100 m uszonyos gyors 13. hely, 1. Oroján Csilla 100 m uszonyos gyors 1. hely, Machnicz Sára 100 m uszonyos gyors 1. hely.