Gyulai Hírlap - Első hazai bajnokiját is behúzta a serdülő-kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. február 24. 17:00
Első hazai bajnokiját is behúzta a serdülő-kézilabdacsapat
Gyulasport NKft.–Szentesi FKC 40-21 (24-8)

Az U17-es serdülőbajnokság 15. fordulójában a Gyulasport NKft. kézilabdacsapata a Szentesi FKC együttesét fogadta február 22-én. A fürdővárosi gárda magabiztos játékkal nyerte meg első hazai találkozóját.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulasport NKft.: Szalai N., Doktor Z. 2/1, Mészáros A. 5/1, Petruzsán S. 9/1, Szabó J. 6, Tarkovács D. 4, Tarkovács R. 7. Csere: Gál Cs. 1, Makra Z. 1, Müller Sz., Pópity L. és Tóth R. 5. Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

A fürdővárosi együttes az előző fordulóban Békéscsabáról elhozta a győzelemért járó pontokat, ezzel felzárkózott a tabella első négy csapatához. A korosztályos gyulai keret a soros fordulóban szentesi riválisát fogadta. A két csapat ősszel már találkozott egymással, akkor hatgólos gyulai győzelem született.

A mérkőzés Petruzsán Sára góljával kezdődött, Mészáros Anikó és Tarkovács Dóra találataival pedig a hazai gárda el is lépett riválisától. A folytatásban is a hazai keret tartotta kezében a találkozót, a 18. percre már tízgólla vezetett. A tetemes előnyt a mérkőzés végéig tartani tudta.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 4-1, 18. perc: 13-3, 25. perc: 19-6, 30. perc: 24-8, 40. perc: 29-12, 50. perc: 35-16, 57. perc: 38-18, 60. perc: 40-21.

A Gyulasport NKft. U17-es csapata nyolcadik győzelmével fellépett a tabella negyedik helyére, a következő körben a Makói KC otthonában lép pályára.