Gyulai Hírlap - Egy góllal nyert a gyulai ifjúsági kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. február 19. 15:19
Egy góllal nyert a gyulai ifjúsági kézilabdacsapat
Gyulasport NKft.–Törökszentmiklósi Székács KE-GÉF-PRO 22-21 (10-7)

Az ifjúsági kézilabda-bajnokság 14. fordulójában a Gyulasport NKft. korosztályos csapata a Törökszentmiklósi Székács KE-GÉF-PRO együttesét fogadta február 18-án. A fiatal fürdővárosi gárda végig vezetve nyerte meg második tavaszi mérkőzését.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulasport NKft.: Csizmadia R., Miklya N. 3, Kertes S. 5, Fazekas K. 1, Petruzsán S. 1, Sebestyén J. 1, Boruzs A. 5. Csere: Juhász P., Tarkovács R., Szabó J ., Tarkovács D. és Mészáros A. 6. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.

A hazai együttes az előző fordulóban magabiztos játékkal győzte le mezőtúri riválisát, így lendületből várta a tabella sereghajtóját a gyulai arénába. A két gárda októberben is találkozott egymással, akkor 21-21-es döntetlennel végződött a mérkőzés.

A gyulai együttes esélyeshez méltóan kezdte a találkozót, Boruzs Barbara, Sebestyén Janka és Petruzsán Sára találataival már az első percekben háromgólos előnyre tett szert. A folytatásban a vendégcsapat megpróbált közelebb lépni riválisához, ami a végén kis híján össze is jött, de Zöldi-Tóth Katalin együttese végül egy góllal megnyerte a találkozót.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 3-0, 15. perc: 5-4, 25. perc: 8-6, 30. perc: 10-7, 40. perc: 17-12, 46. perc: 20-14, 55. perc: 20-19, 58. perc: 22-19, 60. perc: 22-21.

A Gyulasport NKft. ifjúsági kézilabdacsapata az alapszakasz negyedik helyén végzett, a sorsolás után a felsőházi rájátszásban folytathatja a pontvadászatot.