Gyulai Hírlap - Értékes döntetlennel zárta az évet a gyulai serdülőcsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. december 08. 10:00
Értékes döntetlennel zárta az évet a gyulai serdülőcsapat
Gyulasport NKft.–Mezőtúri AFC-Syngenta 27-27 (13-15)

Az U17-es kézilabda-bajnokság 10. fordulójában a Gyulasport NKft. korosztályos csapata a Mezőtúri AFC-Syngenta együttesét látta vendégül december 6-án. A vendégcsapat a tabella harmadik helyéről, egyértelmű esélyesként érkezett a megmérettetésre, ám a hazai gárda alaposan feladat a leckét riválisának.

Gyulasport NKft.: Bartóki M., Doktor Z., Petruzsán P. 6, Pópity L. 3, Szabó J. 3, Tarkovács D. 5, Tarkovács R. 4. Csere: Szalai N., Gál Cs., Makra Z., Mészáros A. 4(4) és Müller Sz. 2 Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

A hazai gárda nem szeppent meg a dobogóról érkező ellenfelével szemben. Tarkovács Dorka és Petruzsán Petra találataival kétgólos előnnyel indították a találkozót. A vendégcsapat a 10. percben vette át a vezetést, amelyet csak nagy csatározások árán tudott megőrizni a félidőig.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, a gyulai csapat sz első perctől kezdve a győzelemre játszott.

– Meg is voltak a lehetőségek. Ha a játékosok az adódó helyzeteknél nagyobb koncentrációval céloztak volna, bizony meg lett volna a remélt győzelem. Nem zavarta meg a lányokat a 14 perc emberhátrány és az ellenfélnek adott 13 hétméteres sem – tette hozzá.

A második játékrész is izgalmas versenyfutást hozott a két csapat között. Az 50. percben a gyulai együttes utolérte riválisát, így kiélezett végjátékra számíthattak a szurkolók. A vendégcsapat végül akár meg is nyerhette volna a találkozót, ám 27-27-es állásnál megítélt hétméterest Szalai Noémi nagyszerű érzékkel hárította, így csikarva ki az értékes döntetlent együttese számára.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 4-4, 20. perc: 9-10, 23. perc: 9-13, 27. perc: 11-15, 30. perc: 13-15, 40. perc: 18-20, 50. perc: 23-23, 53. perc: 25-24, 57. perc: 25-25, 58. perc: 27-26, 58. perc: 27-27. és 60. perc: 27-27.

A Gyulasport NKft. U17-es csapata a tabella 8. helyéről várhatja a januári folytatást.