képünk illusztráció
Fotó: pixabay.com
Tisztelt Kertbarátnők és Kertbarátok! A hosszan tartó aszály megmutatja, hogy mely növényeink őshonosak, hiszen azok sokkal jobban ellenállnak a vízhiánynak.
A cseresznye a magasabb dombok és a középhegységek őslakosa. Ezért éves szinten a 600–700 mm csapadékot igényel, ez hatványozottan érvényes a terméskinevelés időszakában. Városunkban nagyon sok cseresznye száradt ki az utóbbi két évben az aszály következtében. Árasztás nélkül nem lehetett megtartani ezeket a fákat. Körbeárkolva, több száz liter vízzel megkínálva azonban megtarthatjuk kedves fáinkat.
A vadalmára és vadkörtére oltott gyümölcsfáink sokkal jobban ellenállnak a szárazságnak, mert ezeknek lényegesen dúsabb a gyökérzetük. A vadszilvára oltott szilva és kajszibarack is a szívósabb fák közé tartozik. Ennek ellenére ajánlatos a szilvafákat is elárasztani a termés megőrzése miatt, különben nagyon hamar lehullajtják a termést.
Az árasztás alkalmával egy kis voldüngert vagy mikramidot is juttathatunk fáinknak, hiszen egy kis serkentés nekik sem árt!
A piaci árakból tudjuk, hogy mennyire megéri kertet művelni. A zöldségek ára is bátran késztessen arra minket, hogy egyre több kertet vegyünk vissza az élelemtermesztésbe. Lehet, hogy fárasztó, de megéri! A zöldségeknél még a másodvetések is jó eredményeket hozhatnak.