Gyulán tartják a Magyar Nőorvos Társaság délkelet-magyarországi szekciójának háromnapos jubileumi kongresszusát, melynek megnyitójára, június 17-én került sor.
Párducz László, a gyulai kórház szülészeti-nőgyógyászati osztályának vezető főorvosa lapunknak kiemelte: 40 éve rendezték meg először a kongresszust a helyi könyvtárban. Azt is megemlítette: Gyulán az önálló szülészeti-nőgyógyászati osztály 1928 óta létezik.
– Voltunk, vagyunk és leszünk címmel rendezzük meg az idei kongresszust, visszaemlékezünk, felmérjük a jelenlegi helyzetünket, és igyekszünk a jövőbe is tekinteni. Egyik különlegessége a rendezvénynek, hogy a szerb–magyar nőgyógyász baráti társaság is részt vesz rajta – ismertette.
Görgényi Ernő, Gyula polgármestere a megnyitón kiemelte: megtisztelő, hogy Magyarország egyik legtekintélyesebb múltú nőorvostársasága Gyulán rendezi meg jubileumi kongresszusát.
Zsilák János, a gyulai kórház sebész főorvosa, klinikai onkológusa elmondta: kiváló a kapcsolat a szegedi egyetem nőgyógyászati klinikája és a régió kórházainak szülészet-nőgyógyászati osztályai között, ennek köszönhető, hogy a negyven évvel ezelőtti első alkalomból hagyomány lett.
Párducz László köszöntőjében a szakma nehézségeiről beszélt, és az állami szférában dolgozók kitartását méltatta.
Németh Gábor, a Magyar Nőorvos Társaság délkelet-magyarországi szekciójának elnöke kifejtette: a hasonló események nem csak a magas szintű tudományról szólnak, arra is lehetőséget adnak, hogy a megjelent kollégák egy évben egyszer találkozzanak és beszélgethessenek az intézmények falain kívül.
A kongresszus három napján számos témában hangzik el előadás.