GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2022. május 09. 14:00
Gyulai úszósikerek Hódmezővásárhelyről
Nacsa Domán egy aranyat és egy bronzérmet úszott a Hátgerinc Kupán

Metcalfe Rebeka ezüstérmet úszott a hódmezővásárhelyi viadalon

Fotó: Gyulai Hírlap –

A hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda adott otthont a VI. Háttgerinc kupa nemzetközi úszóverseny küzdelmeinek május 6. és 8. között. A harminchat csapatot felsorakoztató mezőnyben a Triton SE versenyzői is a vízbe csobbantak.

A kétnapos megmérettetésen a hazai együttesek mellett román és szerb egyesületek versenyzői is úsztak, a viadal 470 indulóval rajtolt el. A verseny célja a nyári OB-ra való felkészülés elősegítése volt, a versenyzők számára pedig szintúszási lehetőség és jelvényes minősítés megszerzése miatt is fontos volt.

Nacsa Domán is kiválóan versenyzett a hátgerinc kupán

Fotó: Triton SE

A Triton SE csapata két versenyzővel képviseltette magát. Metcalfe Rebeka 100 méter pillangón ezüstérmet szerzett, 200 méter mellúszásban OB szintidőt úszott, 100 méter gyorson és 200 méter vegyesen pedig egyéni csúccsal zárta a versenyt. Nacsa Domán 200 méter hátúszásban aranyérmet nyert, 50 méter háton a dobogó harmadik fokára állhatott, 50 méter gyorson pedig egyéni csúcsot úszott.