Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Életbe léptek az új kijárási szabályok

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • T. P. HÍREK • 2020. május 04. 10:30
Életbe léptek az új kijárási szabályok
Mától bizonyos helyeken kötelező a maszkviselés, vidéken nyitnak a vendéglátóhelyek teraszai

A koronavírus-járvány miatt új kijárási szabályok léptek életbe május 4-től. Gyula Város Önkormányzata összegyűjtötte a változásokat, hivatalos Facebook-oldalán osztotta meg, hogy mire kell figyelnünk mától. 

Mint írták, továbbra is mindenki köteles 1,5 méteres távolságot tartani a másik embertől, ez vonatkozik a parkokra, üzletekre, vendéglátó egységekre, egyházi eseményekre, esküvőkre és temetésekre is.

Az egyik legfontosabb újítás, hogy az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön mindenki köteles olyan maszkot viselni, amely eltakarja az orrát és a száját is. Kiemelték: akinek maszkra van szüksége, az a 0666/526-850-es telefonszámon igényelhet az önkormányzattól.

Megmarad az idősek vásárlási sávja, így az élelmiszerboltokat, gyógyszertárakat, drogériákat és gyógyászati segédeszközboltokat továbbra is 9 és 12 óra látogathatják a 65. év felettiek, a gyulai piacra pedig ezentúl is 9 és 10 óra között mehetnek vásárolni.

A posztban leírták, hogy mától korlátozás nélkül kinyithatnak a boltok, illetve megnyithatnak az éttermek, kávézók, cukrászdák, kocsmák teraszai és kerthelyiségei, de a vendégeket kizárólag ott szolgálhatják ki, belül nem, illetve asztaltársaságonként meg kell tartani a védőtávolságot. A vendéglátóhelyek üzemeltetőinek szeptember 1-ig nem kell a közterületen létesített terasz után közterület-használati díjat fizetni, de engedéllyel rendelkeznie kell.

Hangsúlyozták: újra látogathatók a szabadtéri múzeumok, állatkertek és szabadtéri fürdők, de a Gyulai Várfürdő egyelőre nem nyit ki: várnak a részletszabályok kidolgozására, addig is a várfürdő munkatársai folytatják a felújítási munkálatokat.

A felsorolásban kitértek arra is, hogy a rendezvények és gyűlések továbbra is tilosak, de a mise, az istentisztelet, házasságkötések és temetések tarthatók, ahogy látogathatók a felsőoktatási intézmények is, de továbbra sem lehetséges az előadóművészet valamely ágának fellépése céljából – színház, zeneművészet, stb. – rendezvényt szervezni, illetve nem nyitnak ki a mozik, közgyűjtemények, művelődési intézmények sem.

Sportrendezvényeket nézők nélkül szervezhetnek az illetékesek, ahogy az edzéseket is megtarthatják, de a Gyulasport NKft. – a részletszabályok kidolgozásáig – nem indít edzéseket.

Mint írták, az országhatár átlépésére vonatkozó korlátozások továbbra is érvényben maradnak, a fogorvosi ellátás viszont a mai naptól újra igénybe vehető, nem csupán a sürgősségi ellátás működhet, egyben újraindulnak a szűrővizsgálatok is.

Összes cikk - lent (max 996px)
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)