Horváth-Gazsó Adrienn művésztanár, a telep vezetője
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
A nőt állítja középpontba az Újkígyósi Művésztelep gyulai tárlata, amelyen huszonöt alkotó munkái láthatók. A kiállítás február 20-án nyílt meg az Erkel Ferenc Művelődési Központban.
Horváth-Gazsó Adrienn művésztanár, a telep vezetője megnyitóbeszédében elmondta: 2019-ben a nő volt a témája a művésztelepnek, amelyen 25 meghívott alkotó vett részt. Hozzátette: egy hét alatt csaknem száz alkotás készült, közülük mintegy ötvenet állítottak ki Gyulán.
A telep vezetője kiemelte: változatos, izgalmas tárlat született, hiszen sokféle stílusú és technikájú alkotás látható a falakon. Arról is beszámolt, hogy a műveket minden évben Újkígyósnak adományozzák a telep résztvevői.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
A művésztanár lapunknak elmondta: az Újkígyósi Művésztelep 2014-ben jött létre abból az alkalomból, hogy alapításának kétszázadik évfordulóját ünnepelte a város.
Az első évben újkígyósi, illetve a településhez kötődő művészek vehettek részt az alkotómunkában, később azonban tovább bővült a meghívottak köre. Tavaly nemcsak a megyén kívülről, hanem az országhatáron túlról, Romániából és Csehországból is érkeztek alkotók Újkígyósra.
Horváth-Gazsó Adrienn elmondta: Gyuláról három alkotót, Séllei-Andruska Annát, Hollósiné Mancz Fatime Nórát és Medve Máriát hívták meg a táborba. Rajtuk kívül Bar Mathias, Baranya Sándor, Bartolák Anna, Csernus Luca, Eliska Chromcáková, Enyedi Zsolt, Farkas Mária, Farkas-Csamangó Dóra Klára, Horváth Gazsó Adrienn, Kis Virág, Kovács Zoltán, Mezei Ivett, Mukus Roxána, Nagy Anikó, Nógrádi Csilla, Pál Éva, Pelle Rita, Polner Eszter, Rákóczi Antal, Romvári Ákos, Sárik Zsanett és Tamási Dalma munkálkodott a telepen.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
A szakember hangsúlyozta: a résztvevők szabadon alkothatnak, csak a téma adott. Hozzátette: nemcsak festmény és grafika, hanem plasztika, kerámia, kiállításra szánt fehérnemű és audiovizuális alkotás is született már a telepen.
A művésztanár kifejtette: céljuk egy újkígyósi művészeti archívum létrehozása, amelyet állandó vagy időszaki kiállításként mutathatnak be a településen. Arról is beszélt, hogy a szervezők a tehetséggondozást is fontosnak tartják, ezért a telep munkájába időről időre középiskolások is bekapcsolódhatnak.
A kiállítás március 11-ig látható a gyulai művelődési házban.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba