Csonki Dávid elmondta, hogy decemberben a Gyulai Törvényszék elindított egy előkészítő eljárást egy költségvetési csalási ügy miatt, amelyben Tát Margit az elsőrendű vádlott.
A csalás során 31 millió forint EU-s támogatás tűnt el, amellyel a méhkeréki önkormányzat nem tud elszámolni. Az összeg a helyi általános iskolát illette volna, amelyből egy bűnmegelőzési programot valósítottak volna meg.
A megyei elnöktől megtudtuk, hogy Tát Margit ártatlannak vallja magát, a következő tárgyalásra pedig március 17-én fog sor kerülni.
Hozzátette: az ügy kapcsán történtek érdekességek, ugyanis a hatod- és hetedrendű vádlottak 7 millió forintot fizettek be a Nemzeti Adó- és Vámhivatal bűnügyi osztályának, amelyet nem értenek, hiszen ők is ártatlannak vallották magukat.
Kiemelte: a Párbeszéd Magyarország levélben fogja megkeresni Kovács József országgyűlési képviselőt, hogy adjon választ a felmerült kérdésekre, miszerint mi lehet az oka annak, hogy Békés megyében több polgármestert is költségvetési csalással vádoltak meg, illetve felszólítják a gyanúba keveredett vezetőket és a hozzájuk köthető embereket, hogy mondjanak le tisztségükről.
Tóth Sándor az elhangzottakat kiegészítette azzal, hogy nem egyedi esetről van szó a megyében, hiszen Pusztaföldvár polgármesterért 2015-ben már elítélték egy hasonló ügyben, de Sarkad városvezetője is gyanúba keveredett, valamint Kötegyán egykori vezetőjét is bíróság elé állították, még 2004-ben, az esetet pedig egészen 2017-ig vizsgálták, az ítéletről azonban a mai napig sincs tudomása senkinek.
A dél-alföldi koordinátor zárásként kérte, hogy Kovács József tájékoztassa a közvéleményt a témával kapcsolatban, valamint Kubatov Gábort, a Fidesz pártigazgatóját és alelnökét idézte, aki a választások előtt azt mondta: csak feddhetetlen előéletű, erkölcsi és etikai szempontból kikezdhetetlen embereket indíthat a párt választáson.