az ünnepségen megkoszorúzták a zenepedagógus emléktábláját
Fotó: Gyulai Hírlap – Szabó Eszter
A körmendi születésű hegedűművész-zenepedagógusról elhangzott: 1935-ben bízta meg Hóman Bálint kultuszminiszter a gyulai, a hódmezővásárhelyi és az orosházi zeneiskolák megszervezésével.
Neszlényi Lászlóné Pfeiffer Judit elmondta, hogy jól emlékszik arra, amikor édesapját, Pfeiffer Edét felkérték a viharsarok zenei életének elindítására.
– Édesapám örömmel mondott igent, ami akkoriban nagy kihívás volt. Még olyan esetekre is emlékszem, amikor lovaskocsival ment el a tanyákra, ahonnan a gyerekek nem tudtak bejárni a városi zeneiskolába – emlékezett a kezdetekre az alapító lánya, majd kiemelte: a megkoszorúzott emléktáblával jelzett házban indult be az első városi zeneiskola, amely hamar nagyon népszerű lett a városban, így később nagyobb épületbe költözött.
Perjési Klára a zeneiskola első éveire emlékezett, és kiemelte: az alapító több zeneiskolát indított el élete során, amelyek között az első a négy tanszakkal induló gyulai volt.
Kepenyes Pál arra hívta fel a figyelmet, hogy mennyit fejlődött az intézmény kezdetek óta, valamint a gyulai művészeti oktatás is az utóbbi években. Hozzátette: mindehhez Pfeifer Ede munkássága szolgáltatott alapot.
Az eseményt a Czene-tanyán megrendezett zenei baráti találkozó részeként szervezték meg. A koszorúzás után hangversenyre várták az esemény meghívottjait.
Fotó: Gyulai Hírlap – Szabó Eszter