Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Gyula kiváló sportolóit és a diákolimpiai csapatbajnokság legjobbjait köszöntötték

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. június 13. 17:55
Gyula kiváló sportolóit és a diákolimpiai csapatbajnokság legjobbjait köszöntötték
A tanulóknak a gyulai Vigadóban gratuláltak eredményeikhez

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Gyula város kiváló sportolóit és diákolimpikonjait ismerték el június 13-án a Vigadóban. A rendezvényen a városi diákolimpiai küzdelmek első három helyezettjeit is megjutalmazták.

Az eseményt megtisztelte jelenlétével Teleki-Szávai Krisztina, a Gyula Tankerületi Központ igazgatója, Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere, Kónya István, Gyula város alpolgármestere, Becsyné Szabó Márta, Gyula város címzetes főjegyzője, Torma Béla, sportért felelős tanácsnok és Kertes István, a Gyulasport NKft. ügyvezetője.

Görgényi Ernő megnyitóbeszédében kiemelte, hogy a sport a közösségépítésről is szól, a civilizált világban ezért is van kiemelt szerepe. – Mindannyian csodáljuk fiatal sportolóink teljesítményét, és szeretnénk kifejezésre juttatni az elismerésünket azok iránt az eredmények iránt, amelyet elértek.

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

A városvezető beszédében kifejtette, hogy a város büszke lehet arra, hogy évről évre sikeresen működik a városi diákolimpiai csapatbajnokság. – Szeretnék köszönetet mondani azoknak a testnevelőknek és szervezőknek, akiknek sok munkája van abban, hogy ezek a csapatok összeálltak.

Teleki-Szávay Krisztina örömét fejezte ki azért, hogy a sokszínű és gazdag sportélettel bíró városban idén is sok nagyszerű teljesítmény született. – Köszönetet kell mondjunk a szülőknek és a felkészítőknek, edzőknek, hogy olyan szellemben nevelik tanítványaikat, amely biztonságot ad, kiteljesít, és amelyben kibontakozhat a gyermekben rejtőző tehetség.

A rendezvény legjobban várt eseményét természetesen a díjak átadása jelentette. Az intézmények kiváló sportolóit, a diákolimpián jeles eredményeket elért tanulókat és a városi diákolimpiai küzdelmek dobogósait méltatták. 

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

2018 díjazottjai

Karácsonyi János katolikus általános iskola: Gellény Zétény (testnevelő: Vígh Balázs) és Szigetvári Kevin (edző: Gyáni János, testnevelő: Besenyei Krisztián).

Nicolae Balcsescu román általános iskola: Nagy Roland (testnevelő: Baktai Ferencné, felkészítő: Török Enikő és Lázár Olga) és Magyar Gergő (testnevelő: Baktai Ferencné).

Dürer Albert általános iskola: Lázár Aliz (testnevelő: Nádházi István), Kóta Kristóf Tibor (testnevelő: Nádházi István), Szalai Áron (testnevelő: Liszkai Sándor, felkészítő: Tóth Szilárd és Petróczki Zsombor) és Gombos Fruzsina (testnevelő: Kovácsné Orbán Éva, felkészítő: Tóth Szilárd és Petróczki Zsombor).

Bay Zoltán általános iskola: Farkas Ferenc (testnevelő: Szentléleki Béla).

Implom József általános iskola: Kovalovszki Jana (testnevelő és felkészítő: Czoldán Csilla), Kis Petra (testnevelő: Szekeres Lajos, edző: Kertes István), Dán Sára (testnevelő és felkészítő: Oláh Ferenc), Király Richárd (testnevelő és felkészítő: Oláh Ferenc), Vörös Barnabás (testnevelő: Rácz Roland), Csomós Dávid, Árpási Zoltán (testnevelő: Czoldán Csilla) Hegyi Botond (testnevelő és felkészítő: Czoldán Csilla), Beer Jázmin (testnevelő: Oláh Ferenc, edző: Telegdy Attila és Beer Anette), Zsurzs Lilla (testnevelő: Rácz Roland, felkészítő: Kovács Zoltán), Csukás Réka (testnevelő: Rácz Roland, felkészítő: Csukásné Kovács Katalin és Kovács Zoltán), Horváth Soma (testnevelő: Oláh Ferenc, edző: Winkler Andor és Radnai Reinhardt), Veres Laura (testnevelő: Oláh Ferenc, edző: Tóth András), Szegedi Vanda (testnevelő: Oláh Ferenc, felkészítő: Szegedi Zsolt), Szegedi Szimóna (testnevelő: Czoldán Csilla, felkészítő: Szegedi Zsolt), Veres Virág (testnevelő: Paulik Katalin, felkészítő: Szegedi Zsolt), Horváth Róbert (testnevelő: Czoldán Csilla), Vígh Lilla (testnevelő: Pluhár János, edző: Annus Andor), Vígh Anna (testnevelő és felkészítő: Oláh Ferenc), Tripa Tibor (testnevelő és felkészítő: Oláh Ferenc), és Megyebíró István (testnevelő: Czoldán Csilla).

Magvető református általános iskola: Székács Kristóf és Székács Márk (testnevelő: Dávid Szilvia, edző: Kovács Zoltán), Szűcs Barnabás, Kovács Hédi és Ilyés Luca.

5. számú általános iskola: Németh Csenge (testnevelő: Vinczéné Forgách Ágnes,)  Szabó Vendel, Veres Attila, Nagyváradi Balázs, Nagy Melinda, Molnár Zsófia, Heimdi Neila, Leiszt Nóra, Sebestyén Mira, Zsittnyán Laura, Resetár Dávid, Simon Attila, Papp Bence, Kurta Alma, Nagyváradi Zsófia, Faragó Fatime és Prohászka Máté. (játékos sportverseny csapata, felkészítők: Vinczéné Forgách Ágnes és Kertész Gyöngyi), Mócz Martina (felkészítő: Vinczéné Forgách Ágnes), Papp Odett (felkészítő: Kertész Gyöngyi), Tapasztó Boglárka, Németh Csenge (felkészítő: Vinczéné Forgách Ágnes), Nagy Szilveszter, Illik Roland, Herdeló Gergő (felkészítő: Pluhár János), Boncza Bence, Hegyesi János (felkészítő:Vinczéné Forgách Ágnes), Mokán Dominika (felkészítő: Kertész Gyöngyi), Illik Patrik, Kurta-Kempf Milán, Cseke Gábor és Balázs Dániel (felkészítő: Vinczéné Forgách Ágnes), Kubik Heliodor (felkészítő: Majorné Horváth Izabella) Molnár Balázs (felkészítő: Pluhár János), Wéber Dániel, Nagy Ádám (felkészítő: Pluhár János), Fábián Gergő és Sebestyén Mira (testnevelő: Majorné Horváth Izabella, felkészítő: Csukásné Kovács Katalin).

Erkel Ferenc-gimnázium: Daka Anett (felkészítő: Tóth András), Mácsok Fruzsina (felkészítő: Tóth András) Jámbor Richárd (felkészítő: Ambrus János és Török Enikő), Baka Szilvia (edző: Kertes István), Nánási Katalin (felkészítő, testnevelő: Czoldánné Domokos Györgyi), Daka Anett, Burás Annamária, Pikó Boglárka és Havas Anna (4x50m-es gyorsváltó, felkészítők: Török Enikő és Tóth András), Nánási Katalin, Kecskeméti Ninett, Gyarmat Krisztina, Sarkadi Dóra és Kisantal Erzsébet (magasugró csapat, felkészítő: Czoldánné Domokos Györgyi) Szerb Katalin, Bozó Anna, Nagy Izabella, Rokszin Réka és Gyepes Rita (gerelyhajító csapat, felkészítő: Czoldánné Domokos Györgyi), Baka Szilvia, Anderlik Andrea, Kisantal Erzsébet és Szabó Leila (4x800 méteres váltó, felkészítő: Kertes István), Kincses Bence és Szável Milán (felkészítő: Kovács Zoltán), Csanálosi Anada, Nagy Izabella, Rokszin Réka, Szerb Katalin, Gálik Edina, Hudák Dóra, Parrag Viktória, Majsai Mercédesz, Bálint Kata (labdarúgócsapat, felkészítő: Forrás Imre) és Nagy Izabella, Rokszin Réka, Hudák Dóra, Szabó Leila, Boruzs Barbara, Anderlik Andrea, Gyepes Rita és Szappanos Réka (strandkézilabda, felkészítő: Forrás Imre).

Nicolae Balcsescu román gimnázium: Orbán Martin (felkészítő testnevelő: Rokszin Tibor).

A csapatversenyek dobogósai:

III. korcsoport, leánykézilabda: 1. 5. sz. általános iskola, 2. Implom József általános iskola, 3. Nicolae Balcescu román általános iskola.

III. korcsoport fiúkézilabda: 1. Implom József általános iskola, 2. Nicolae Balcescu román általános iskola.

IV. korcsoport, leánykézilabda: 1. Implom József általános iskola, 2. 5. sz. általános iskola, 3. Karácsonyi János katolikus általános iskola.

IV. korcsoport, fiúkézilabda: 5. sz. általános iskola, 2. Implom József általános iskola, 3. Dürer Albert általános iskola.

Felkészítő testnevelők: Majorné Horváth Izabella, Czoldán Csilla, Prohászkáné Nemes Szilvia és Rokszin Tibor.

III. korcsoport, leánykosárlabda: 1. Bay Zoltán általános iskola, 2. Magvető Református Általános Iskola, 3. Dürer Albert általános iskola.

III. korcsoport, fiúkosárlabda: 1. Dürer Albert általános iskola, 2. Magvető Református Általános Iskola, 3. Bay Zoltán általános iskola.

IV. korcsoport, leánykosárlabda: 1. Bay Zoltán általános iskola, 2. Nicolae Balcescu román általános iskola, 3. 5. sz. általános iskola.

IV. korcsoport, fiúkosárlabda: 1. Implom József általános iskola, 2. Bay Zoltán általános iskola, 3. 5. sz. általános iskola.

Felkészítő testnevelők: Szentléleki Béla, Szabó Ferenc, Seresné Lakó Gyöngyi, Vigh Balázs, Nádházi István, Oláh Ferenc, Dávid Szilvia, Baktai Ferencné, Pluhár János és Novákné Lukács Márta.

IV. korcsoport, fiú-teremlabdarúgás: 1. Karácsonyi János katolikus általános iskola, 2. Magvető Református Általános Iskola, 3. Dürer Albert általános iskola.

Felkészítő testnevelők: Papp Károly, Czirok Sándor és Nádházi István.

Játékos Sportverseny: 1. 5. sz. általános iskola, 2. Implom József általános iskola, 3. Dürer Albert általános iskola.

Felkészítő testnevelők: Vinczéné Forgách Ágnes, Kertész Gyöngyi, Rácz Roland, Paulik Katalin és Kovács Gabriella

I. korcsoport, fiúlabdarúgás: 1. Implom József általános iskola, 2. Karácsonyi János katolikus általános iskola, 3. Dürer Albert általános iskola, gólkirály: Rotár Botond (18 gól).

II.korcsoport, fiúlabdarúgás: 1. Implom József általános iskola, 2. Dürer Albert általános iskola, 3. 5. sz. általános iskola, gólkirály: Vörös Barnabás (20 gól).

III. korcsoport, fiúlabdarúgás: 1. Karácsonyi János katolikus általános iskola, 2. Implom József általános iskola, 3. Nicolae Balcescu román általános iskola, gólkirály: Zsilák Mátyás (21 gól).

IV. korcsoport, fiúlabdarúgás: 1. Magvető Református Általános Iskola, 2. Dürer Albert általános iskola, 3. Bay Zoltán általános iskola, gólkirály: Székács Kristóf.

IV. korcsoport, leánylabdarúgás: 1. Nicolae Balcescu román általános iskola, 2. Bay Zoltán általános iskola, 3. Dürer Albert általános iskola, gólkirály: Orsós Dorina (11 gól).

Felkészítő testnevelők: Kovácsné Orbán Éva, Nádházi István, Szekeres Lajos, Oláh Ferenc, Prohászkáné Nemes Szilvia, Szentlélek Béla, Rokszin Tibor, Besenyei Krisztián, Pluhár János és Baktai Ferencné.

V–VI. kocsoport, fiúkosárlabda: 1. Erkel Ferenc gimnázium, 2. Nicolae Balcescu román gimnázium.

V–VI. korcsoport, leánykosárlabda: 1. Erkel Ferenc gimnázium, 2. Karácsonyi János katolikus gimnázium.

Felkészítő testnevelők: Puczkó Annamária, Hajdu Zoltán János és Jánk János.

V. korcsoport, teremlabdarúgás: 1. Karácsony János katolikus gimnázium, 2. Göndöcs Benedek középiskola, 3. Erkel Ferenc gimnázium.

IV. korcsoport, teremlabdarúgás: 1. Erkel Ferenc gimnázium, 2. Karácsony János katolikus gimnázium, 3. Göndöcs Benedek középiskola.

Felkészítő testnevelők: Muszka AttilaForrás Imre és Papp Károly.

V–VI. korcsoport leányröplabda: 1. Nicolae Balcescu román gimnázium, 2. Harruckern János középiskola, 3. Karácsonyi János katolikus gimnázium.

V–VI. korcsoport fiúröplabda:  1. Nicolae Balcescu román gimnázium, 2. Erkel Ferenc gimnázium, 3. Harruckern János középiskola.

Felkészítő testnevelők: Szentlélekiné Moldován Éva, Jánk János, Czoldánné Domokos Györgyi, Ludvig Attila és Vigh Balázs.

V–VI. korcsoport leánykézilabda: 1. Erkel Ferenc gimnázium, 2. Göndöcs Benedek középiskola.

V–VI. korcsoport fiúkézilabda: 1. Erkel Ferenc gimnázium, 2. Göndöcs Benedek középiskola.

Felkészítő testnevelők: Fekete Szabolcs és Czoldánné Domokos Györgyi.

V–VI. korcsoport leánylabdarúgás: 1. Göndöcs Benedek középiskola, 2. Karácsonyi János katolikus gimnázium, 3. Harruckern János középiskola.

V–VI. korcsoport fiúlabdarúgás:, 1. Karácsonyi János katolikus gimnázium, 2. Göndöcs Benedek középiskola, 3. Erkel Ferenc gimnázium.

Felkészítő testnevelők: Forrás Imre, Fekete Szabolcs, Papp Károly, Magchiar Tiberiu és Puczkó Annamária.

 

Összes cikk - lent (max 996px)
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)