Képünk a tavalyi EDÜ-n készült
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
Mindez a gyakorlatban azt jelenti, hogy három színpadon zajlanak majd az események egyszerre, és akár öt-hat kisebb vagy nagyobb programon is részt vehet az, aki Gyulára érkezik.
– A nagyszínpadon lesznek a legnagyobb programok és koncertek, de mellette lesz egy kisebb színpad versenyekkel és előadásokkal, és egy olyan apró színpadunk is, amelyen bárki bemutathatja majd a tehetségét – részletezte a szervező.
Kiss János kiemelte: nemcsak a programokban lesz változás, hanem a színfalak mögött is.
– Az egész úgy kezdődött, hogy felkerestem a gyulai városvezetést egy konkrét tervvel. Nekik tetszett az ötlet, így teljes mellszélességgel támogatnak a megvalósításban – emelte ki a szervező, hozzátéve, hogy saját Erkel Diákünnepek Alapítványt hoztak létre, és rengeteg helyi és országos céget kerestek meg annak érdekében, hogy támogassák a rendezvényt.
A gyulaiak felvették a kapcsolatot a keszthelyi Helikon Diákünnepek szervezőivel is, akikkel megállapodtak abban, hogy az egyik fesztivál csak Dunától nyugatra, míg a másik csak attól keletre fogad majd diákokat.
Új alapokra kerül a fesztivál kommunikációja is, ismert emberek fogják népszerűsíteni a várost és a rendezvényt.
– A 30Y zenekar és annak frontembere lesz a kommunikáció „arca”. Már több tankerületet is felkerestünk, amelyek segítségével kommunikációs turnét szervezünk. A zenekar az iskolákban minikoncerttel népszerűsíti majd az eseményt – tette hozzá Kiss János.
– A cél az, hogy az EDÜ újra neves fesztivál legyen, rengeteg igényes programmal, rangos zsűrivel és olyan élményekkel, amelyek miatt később is visszajönnek majd Gyulára a hozzánk látogató fiatalok – emelte ki Kiss János.