Mikus Éva és segítői sok helyre eljutnak az ünnepek előtt
Fotó: Gyulai Hírlap – Bimbó Lajos
Mikus Éva a rengeteg adományt Franz Köstner irányításával gyűjtötte össze. Két személyautót és egy tehergépjárművet pakoltak tele osztrák barátai, amelyekkel a tervek szerint több Békés megyei intézményt is meglátogatnak.
– Nagyon nagy segítséget nyújtott Bagosi Sándor vállalkozó, aki elvállalta, hogy ingyen hazaszállítja a rengeteg ajándékot.
A fürdővárosi támogató többek között a gyulai idősek otthonait is körbejárja segítőivel.
– Emellett újra meglátogatjuk a Degré utcai gyermekeket Békéscsabán, a fürdővárosi pszichológiai gyermekeit és felnőtt betegeit, de Mezőkovácsházán is szívesen fogadnak bennünket.
Mikus Éva nem egyedül érkezett haza városunkba, hiszen Siegfried Pock és családja is vele tartott, akik nagymértékben támogatták a mostani kezdeményezést. A segítő csapat a látogatások után egy nagyobb eseményre is készül.
– December 9-én Dénesmajorban vendégeljük meg az ott lakókat, akiket ezzel szeretnénk meglepni a közelgő ünnepek alkalmából.

























