Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés:
oldalakon
dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - A gyulai városvezetés szerint Simonka nem tisztázta magát

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • HÍREK • 2016. december 12. 15:43
A gyulai városvezetés szerint Simonka nem tisztázta magát
„Itt nem fejlesztéspolitikai vitáról van szó, hanem gyűlöletkeltésről és viszálykodásról"
A gyulai városvezetés szerint Simonka György országgyűlési képviselő „nem tisztázta magát annak gyanúja alól, hogy gyűlöletet és ellenségeskedést szít a Békés megyei emberek között”. Dr. Görgényi Ernő, Gyula polgármestere, valamint Alt Norbert és Kónya István alpolgármesterek az országgyűlési képviselő kijelentéseire úgy reagáltak: „itt nem fejlesztéspolitikai vitáról van szó, hanem gyűlöletkeltésről és viszálykodásról, melyet ezek szerint Simonka úr támogat”. Mint írják, „míg 2007 óta a gyulai kistérség 42 milliárd, addig az orosházi és a mezőkovácsházi kistérségek összesen 80 milliárd forint fejlesztési forrást kaptak”. Az alábbiakban teljes terjedelmében közöljük a lapunkhoz eljuttatott közleményt.
____Eredeti-DSCN9612.jpg

Alt NorbertGörgényi Ernő és Kónya István

Fotó: Gyulai Hírlap 

Simonka György nem tisztázta magát

Őszintén sajnáljuk, hogy Simonka György képviselő úr nem élt a lehetőséggel és nem tisztázta magát annak gyanúja alól, hogy gyűlöletet és ellenségeskedést szít a Békés megyei emberek között.

Mára egyértelmű, hogy Simonka György nem kíván elhatárolódni attól a nyilvánosságra került, valamiféle „Stáb” által jegyzett „Hírlevél – Facebook kommunikáció”-tól, amelyben többek között arra biztatják Simonka úr támogatóit, hogy a gyulai embereket férgeknek nevezzék, akiket el kell taposni. Simonka György ezek szerint ezt a stílust és ezt a módszert elfogadhatónak tartja, esetleg támogatja is. A gyűlöletkeltés és a megyén belüli ellenségeskedés ilyen alantas megnyilvánulásaira a rendszerváltozás óta még nem volt példa. A helyzetet tehát képviselő úr félremagyarázza: itt nem fejlesztéspolitikai vitáról van szó, hanem gyűlöletkeltésről és viszálykodásról, melyet ezek szerint Simonka úr támogat.

Ráadásul átlátszó, ahogyan Simonka György a gyulai sikereket okolja eddigi fejlesztéspolitikai kudarcai miatt. A dél-békési emberek minden bizonnyal okkal hiányolnak sok fontos fejlesztést lakókörnyezetükből. Mindazonáltal érdemes tudni, hogy míg 2007 óta  a gyulai kistérség 42 milliárd, addig az orosházi és a mezőkovácsházi kistérségek összesen 80 milliárd forint fejlesztési forrást kaptak (DAOP, KEOP, GOP, TIOP, TÁMOP, ÁROP keretében). Ha ennek nyomát Dél-Békésben az ott élő emberek nem látják, annak felelőseit nem Gyulán kell keresni.

 

2016. december 12.

Dr. Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere, Alt Norbert és Kónya István, Gyula város alpolgármesterei

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)
Friss adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.
Jöhet a süti?
Részletek KÉREM