Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Töltött pecsenyék

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Szalai Ilona dietetikus • MAGAZIN • 2010. április 29. 13:00
Töltött pecsenyék
Legyen változatos az étrendünk, mind nyersanyag felhasználás, mind ételkészítés terén
Képünk illusztráció

A Magyar Táplálkozási Fórum 12 pontban fogalmazta meg az egészséges táplálkozás ismérveit. Ennek egyike, hogy legyen változatos az étrendünk, mind nyersanyag felhasználás, mind ételkészítés terén.

Íme néhány ötlet, hogy a megszokott alapanyagokból is lehet többféle variációt készíteni. 

Töltött pecsenyék 


Gyümölcsös töltött sertés dagadó
 

80dkg sertés dagadó
10dkg gomba
1 csirkemáj
1 tojás
1 főtt tojás
5dkg aszalt szilva
1db zsemle
1/2 dl olaj
só, őrölt szegfűbors, őrölt szerecsendió 

A töltelékhez a zsemlét vízben megáztatjuk, kicsavarjuk, és apróra vagdaljuk. Sóval, szegfűborssal, szerecsendióval ízesítjük, a nyers tojással alaposan kikeverjük, majd az apró kockára vagdalt, leforrázott gombát, csirkemájat, a megáztatott, apróra vágott aszalt szilvát és a főtt tojást hozzáadjuk. A húst besózzuk, és a közepén hosszában felszúrjuk, a nyílást óvatosan kitágítjuk, a tölteléket belenyomkodjuk. A nyílást hústűkkel lezárjuk, vagy bevarrjuk. Vékonyan olajozott tepsibe fektetjük és a sütőben mérsékelt tűzön kb. egy óráig sütjük. Ujjnyi vastag szeletekre vágva tálaljuk. Nagyon finom párolt brokkolival, sült almával és párolt aszalt szilva körettel.

Energia:                 4500 kcal
Fehérje:                158,8 g
Zsír:                     401 g
Szénhidrát:              72,6 g

Ez a töltött hús kb. 1400-1600Ft. 


Göngyölt sertésszelet
 

50dkg sertéscomb
20dkg darált sertéshús
60dkg kelkáposzta
40dkg főtt sárgarépa
1 tojás 
2 nagy fej hagyma
2 gerezd fokhagyma
1/2dl olaj
só, bors, őrölt kömény, fűszerpaprika 

A kelkáposztáról hat szép nagy levelet lebontunk, és a vastag középső erét levékonyítjuk és leforrázzuk. A maradék káposztát ujjnyi vastag csíkokra vágjuk, és a körethez használjuk. A sertéscombot négy egyforma szeletre vágjuk. Sózzuk, borsozzuk, majd beborítjuk a forrázott kellevelekkel. A darált húst a tojással, fűszerpaprikával, őrölt köménnyel, meg egy kevés sóval összegyúrjuk, és a hússzeletekre kenjük. Erre fektetjük a szintén káposztalevelekbe csavart sárgarépákat. A hússzeleteket egyenként feltekerjük, hústűvel összetűzzük. Vékonyan olajozott tepsibe fektetjük és a sütőben mérsékelt tűzön kb. 50-60 percig sütjük.

A körethez a tepsiben maradt pecsenyelevet egy serpenyőbe átöntjük. A cikkekre vágott vöröshagymát, a maradék karikákra vágott sárgarépát és a félretett, feldarabolt kelkáposztát erős lángon üvegesre sütjük, sóval, köménnyel, apróra darabolt fokhagymával ízesítjük, és állandóan keverve megpároljuk.

Energia:                 1853 kcal
Fehérje:                  143 g
Zsír:                    98,5 g
Szénhidrát:              90,2 g    

Ez a tekercs 1000-1200Ft-ból elkészülhet. 


Parajos töltött dagadó
 

80dkg sertésdagadó
1/2 csomag mélyhűtött paraj
1 nyers
1 főtt tojás
4 gerezd fokhagyma
1 evőkanál olaj
só, bors 

A parajt felengedjük  és kinyomkodjuk, Majd összedolgozzuk a nyers tojással, az apró kockára vágott főtt tojással, sóval, borssal, zúzott fokhagymával, és a hosszában felszúrt dagadóba töltjük. A nyílást hústűvel lezárjuk. A húst kívülről megsózzuk, majd vékonyan olajozott tepsibe tesszük. Mérsékelt tűzön kb. 50-60 percig sütjük.

Energia:               3732 kcal
Fehérje:              112,6 g
Zsír:                   366 g
Szénhidrát:             6,9 g

Kb. 1200-1300Ft–ba kerül.


Jó étvágyat!

 

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)