Gyulai Hírlap - Csongrádon is győzött a gyulai ifi-kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. május 06. 09:20
Csongrádon is győzött a gyulai ifi-kézilabdacsapat
Tigrisek CSKSE–Gyulasport NKft. 26-34 (14-20)

Az U19-es kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának 5. fordulójában a Gyulasport NKft. csapata a Tigrisek CSKSE együttesét fogadta április 28-án. A fürdővárosi gárda magabiztos játékkal nyerte meg a visszavágót.

Képünk egy korábbi mérkőzésen készült

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulasport NKft.: Juhász P., Csizmadia R., Németh Cs.13, Boruzs A. 8 (1), Mészáros A. 5, Kertes S. 4 (1), Tarkovács R. 3, Petruzsán S. 1, Tarkovács D., Miklya N., Szabó J., Sebestyén J. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.

A fürdővárosi csapat márciusban hatgólos győzelemmel zárta a csongrádi találkozót, így magabiztosan várhatta a párharc visszavágóját. A csongrádi együttes a felsőházi tabellán egy hellyel a gyulai keret előtt állt, mindössze egy ponttal megelőzve őket.

A gyulai keret Boruzs Alexa vezető találata után folyamatosan vezette a mérkőzést. Ugyan a hazai gárda kétszer is utolérte riválisát, a fürdővárosi gárda hatgólos előnnyel zárta az első félidőt.

A fordulás után sem változott a játék képe, a gyulai együttes magabiztosan nyerte meg a felsőházi találkozóját.

A mérkőzés alakulása: 2. perc: 0-1, 5. perc: 3-4, 10. perc: 5-8, 20. perc: 10-13, 25. perc: 12-16, 30. perc: 14-20, 37. perc: 19-27, 40. perc: 21-28, 46. perc: 23-31, 50. perc: 24-32, 55. perc: 25-33, 60. perc: 26-34.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata győzelmével megelőzte csongrádi riválisát, a következő fordulóban a Kiskunhalasi UKSC együttesét látja vendégül.