Gyulai Hírlap - Magabiztos győzelemmel rajtolt el az NB II.-es női kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. február 19. 10:30
Magabiztos győzelemmel rajtolt el az NB II.-es női kézilabdacsapat
Mezőtúri AFC-Syngenta–CZ-Gyulasport NKft. 26-36 (12-20)

Az NB II.-es kézilabda-bajnokság első tavaszi fordulójában a CZ-Gyulasport NKft. együttese a Mezőtúri AFC-Syngenta csapatához utazott február 17-én. A fürdővárosi gárda győzelmet szerzett a pontvadászat tavaszi nyitányán.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulasport NKft.: Mike M., Hegedűs A. 10 (1), Ilyés L. 10 (1), Kiss V., Kovács Sz. 4, Nagy P.6, Szabó K. 3. Csere: Zsiga Zs., Gelegonya A., Farkasinszki D. 1, Ladics V. 2, Miklya N., Kertes S. és Boruzs A. Vezetőedző: Zöldi-Tóth Katalin.

Zöldi-Tóth Katalin a mérkőzés előtt elmondta, csapata sok időt tudott készülni a szünet után a tavaszi etapra, és nagyon várja már, hogy újra éles mérkőzéseket játsszon. A két rivális októberben is találkozott egymással, akkor 39-16-os fürdővárosi győzelem született.

A mostani mérkőzésen Nagy Petra lőtte az első gólt. A folytatásban is az éllovas akarata érvényesült, az 5. percben már 1-5-re vezetett.

Az első félidőt nyolcgólos előnnyel zárta a gyulai csapat, a második etapban pedig hullámvölgyek nélkül szerezte meg első tavaszi győzelmét.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 1-5, 10. perc: 4-7, 20. perc: 8-14, 30. perc: 12-20, 40. perc: 18-26, 50. perc: 24-33 és 60. perc: 26-36.

A CZ-Gyulasport NKft. csapata továbbra is vezeti a bajnoki tabellát; a következő körben hazai pályán fogadja majd a harmadik helyen álló Sun Cégcsoport FKSE-Algyő gárdáját.