Gyulai Hírlap - Győzelemmel rajtolt el a gyulai serdülő-kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. február 02. 16:00
Győzelemmel rajtolt el a gyulai serdülő-kézilabdacsapat
Túrkevei VSE–Gyulasport NKft. 31-38 (14-16)

Az U17-es serdülőbajnokság első tavaszi fordulójában a Gyulasport NKft. kézilabdacsapata a Túrkevei VSE vendégeként lépett pályára. A fürdővárosi gárda az utolsó 10 percben mutatott játékának is köszönhetően győzte le dobogós helyen álló riválisát.

Gyulasport NKft.: Szalai N., Tarkovács R. (11), Petruzsán S., Tarkovács D. (7), Tóth R. (7), Pópity L. (3), Szabó J. (2), Gál Cs., Mészáros A. és Müller Sz. Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

A gyulai együttes az őszi szezont egy értékes döntetlennel zárta mezőtúri riválisa ellen, így a tabella nyolcadik helyéről várhatta a tavaszi rajtot.

A csapat az első fordulóban a dobogós helyen álló túrkevei csapathoz utazott, amelyet a visszavágás reménye fűtött, hiszen az őszi mérkőzésen ötgólos vereséget szenvedett a fürdővárosban.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, kiélezett küzdelemre volt kilátás.

A mérkőzés során voltak nehéz pillanatok, amikor nem lehetett még eldönteni, hogy melyik csapat hagyja el győztesen a pályát. Az 50. percben még döntetlenre (27-27) állt a mérkőzés. Ekkor kijött a gyulai csapat jobb erőnléte, 10 perc alatt, 11-4-es szériát produkálva, beállította a hétgólos különbséget.

– Meg kell említeni Szalai Noémi kapusteljesítményét. A mezőnyben csapatunk gólerősen játszott, különösen Tarkovács Réka és Petruzsán Sára volt elemében. De minden pályára lépő játékos dicséretet érdemel, megérdemelt győzelemmel térhetnek haza – ismertette Máthé István

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 6-5, 15. p erc: 9-8, 20. perc: 11-12, 25. perc: 13-13, 30. perc: 14-16, 36. perc: 16-19, 39. perc: 16-20, 40. perc: 18-20, 43. perc: 21-22, 50. perc: 27-27, 56. perc: 30-33 és 60. perc: 31-38.

A Gyulasport NKft. U17-es csapata győzelmével a tabella hatodik helyéről várhatja a Csorvási SK elleni folytatást.