Gyulai Hírlap - Továbbra is veretlen a Gyulai Amazonok U17-es csapata

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. január 29. 15:10
Továbbra is veretlen a Gyulai Amazonok U17-es csapata
Szegedi, szentesi és békéscsabai ellenfelét is legyőzte a korosztályos gyulai csapat

Fotó: Gyulai Amazonok

Szegedi, szentesi és békéscsabai riválisa ellen is győzni tudott a Gyulai Amazonok U17-es csapata a Csongrád-Csanád vármegyei futsalbajnokság harmadik fordulójában, a „Savanya Csilla-csoportban”, Békéscsabán.

A gyulai együttes a korábbi fordulóban Mindszenten lépett pályára, ahol három győzelmet aratott, így a tabella első helyére lépett.

A Gyulai Amazonok közösségi oldalán a legutóbbi fordulóról azt írták, a játékosok felszabadultan játszottak, futószalagon dolgozták ki helyzeteiket, aminek sok szép gól lett az eredménye.

Az első meccset a Szent Mihály FC Szeged ellen 5-2-re nyerték, a találkozón Nagy Katalin, Laczó Patrícia, Kurta Alma, Danics Boglárka és Czirók Gréta is eredményes tudott lenni. A második meccset 11-1-re nyertük meg a Szentes ellen, ezen a mérkőzésen Nagy Katalin 4 gólig jutott, duplázott Kurta Alma, de betalált Danics Boglárka, Czirók Gréta, Freiberger Stella és Kis Barbara is. A harmadik, egyben utolsó 2x20 perces meccsen a Békéscsaba volt az ellenfél, akiket szintén nagyon magabiztos, látványos, gólerős játékkal 11-0-ra múltuk felül. Kurta Alma triplázni tudott ezen a meccsen, duplázott Czirók Gréta, Danics Bogi és Kis Barbara, valamint gólt jegyzett Kónya Andi és Papp Fanni is.

Eredmények:

Szent Mihály FC–Gyulai Amazonok 2-5

Gólok: Kurta Alma, Czirók Gréta, Laczó Patrícia, Danics Boglárka, Nagy Katalin

Gyulai Amazonok–Szentesi Kinizsi SZITE 11-1

Gólok: Nagy Katalin (4), Kurta Alma (2), Kis Barbara, Danics Boglárka, Freiberger Stella, Czirók Gréta, öngól

Gyulai Amazonok–Békéscsaba 1912 Előre SE 11-0

Gólok: Kurta Alma (3), Danics Boglárka (2), Kis Barbara (2), Czirók Gréta (2), Papp Fanni, Kónya Andrea

A Gyulai Amazonok U17-es futsalcsapata minden mérkőzését megnyerve áll a tabella első helyén, a folytatásában Apátfalvára utaznak a játékosok. A korosztályos csapatok megkezdik nagypályás bajnokságokra is a felkészülést.