Gyulai Hírlap - Negyedik helyen zárta a szezont a gyulai ificsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. május 24. 13:00
Negyedik helyen zárta a szezont a gyulai ificsapat
Békéscsabai ENKSE–Gyulasport NKft. 31-25 (12-14)

A Gyulasport NKft. U19-es csapata a bajnokság utolsó fordulójában a Békéscsabai ENKSE otthonában lépett pályára.

Gyulasport NKft.: Juhász P., Szabó K. 11 (1), Szabó R., Miklya N. 4, Szalkai B., Németh Cs. 6 (1), Kertes S. 4. Csere: Bartóki M., Várkonyi L., Erdődi R., Pópity L. és Tóth R. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.

A fürdővárosi gárda az előző fordulóban vereséget szenvedett szarvasi ellenfelétől, ám maradt a tabella negyedik helyén. A korosztályos együttes a bajnokság zárásaként szomszédvári rangadóra utazott.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, a gyulai csapat az esélytelenek nyugalmával utazott a listavezető otthonába, azonban a gárdát fűtötte a bizonyítási vágy. A békéscsabai csapatnak a bajnokság megnyeréséhez mindenképpen győznie kellett a fordulóban, így komoly versenyfutásra volt kilátás.

A vendégcsapat kezdte jobban a mérkőzést, a 0-2-vel induló derbi 14. percében már 4-9-re vezetett a gyulai együttes. A feléledő hazai együttes komoly nyomás alá helyezte riválisát, ám a fürdővárosi csapat kétgólos előnnyel mehetett pihenőre.

– A gyulai lányok rég nem látott játékot produkálva állva hagyták a bajnokesélyes csapatot. A 14. percben hét góllal elhúztak riválisuktól. A csabai lányoknak a 18. percben eshetett le, hogy bizony itt kikaphatnak, és úszik a bajnokság. Ritmust váltottak, és fokozatosan dolgozták le hátrányukat. Ehhez azonban kellett a gyulai lányoknál jelentkező fáradtság miatti technikai hibák sokasága is. De a félidő végéig megtartották kétgólos előnyüket – ismertette Máthé István

A hazai gárda a fordulás után is nyomás alatt tartotta a vendégcsapatot, a 40. percben pedig ki is egyenlítette a találkozót. A folytatásban az egyre jobban elfáradó vendégcsapat lemaradt ellenfelétől, a békéscsabai gárda pedig győzelmével bebiztosította bajnoki címét.

A mérkőzés alakulása: 3. perc: 0-2, 10.perc: 1-7, 14. perc: 2-9, 15. perc: 4-9, 20. perc: 7-11, 26. perc: 11-12, 30. perc: 12-14. 39. perc: 16-17, 40. perc: 17-17, 45. perc: 21-17, 50. perc: 25-21, 56. perc: 28-24 és 60.perc: 31-25.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata a bajnokság negyedik helyén zárta a 2022/2023-as pontvadászatot.