A betelepítéstől a nemzetiségi együttélésig címmel tartottak előadást május 10-én az Implom József általános iskolában.
A német nemzetiségi bázisintézményi programsorozat záró rendezvényének témája a német nemzetiség betelepítése, szokásainak átörökítése, hagyományainak feltárása és intenzív ápolása volt. A programon magyar és német nyelven is ismerkedhettek a szokásokkal a diákok és a meghívott vendégek.
– Az elmúlt három évben nemzetiségi bázisintézmény voltunk, amely folyamatosan programok szervezését jelentette: évente többször, a tudásmegosztás céljával tartottunk bemutató órákat, rendezvényeket és hagyományőrző programokat. A hároméves ciklus lejár, ezt ünnepeljük a mai napon. A programon áttekintést adnak a kollégák az elmúlt három év tevékenységéből és iskolánk nemzetiségi oktatásáról – mondta lapunknak Szintai Éva, az iskola igazgatója.
Az eseményen Kónya István alpolgármester köszöntötte a megjelenteket. Kiemelte: a program egy fontos esemény, amely mérföldkő a intézmény életében.
Mint mondta a diákok a nyolc év alatt megismerik a német nemzetiségi kultúrát, a hagyományokat, majd felnőttként tovább őrzik azokat. Az alpolgármester a K. Schriffert Kör tagjait is méltatta, akik mindig meghatározó közösség voltak Gyula városának életében.
Teleki-Szávai Krisztina, a Gyulai Tankerületi Központ igazgatója köszöntőjében úgy fogalmazott, hogy az iskola bázisintézményként megosztotta jó gyakorlatait, eredményeit más pedagógusokkal és más közösségekkel, közben a közösség maga is tanult, fejlődött.
– Bázisintézménynek lenni a múltunk, a jövőnk és egy nagy közös alkotás. Miden gyermek és kolléga együttműködését kívánta meg és bízom benne, hogy az elmúlt három év tapasztalatát sikeresen visszük tovább és talán egy még jobb három évnek nézünk elébe – fogalmazott Szintai Éva.
Az esemény a diákok előadásával folytatódott, majd hagyományos, sváb megvendégeléssel várták a résztvevőket.