GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. március 23. 16:00
Nem sikerült megállítani a serdülőbajnokság listavezetőjét
Gyulasport NKft.–PC Trade Szegedi NKE 23-41 (10-19)

bartóki maja (a kapuban) forduló óta megbízhatóan segíti csapatát

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

A serdülő-kézlabdabajnokság 16. Fordulójában a Gyulasport NKft. Csapata a PC Trade Szegedi NKE korosztályos együttesét látta vendégül március 22-én. A hazai gárdának a tabella éllovasával kellett felvennie a versenyt.

Gyulasport NKft.: Bartóki M., Gál Cs., Miklya N. 5, Tarkovács D. 5(1), Tarkovács R. 7, Pópity L. 2, Várkonyi L. 1. Csere: Csontos A., Doktor Z. 1, Hajdú K., Makra Z. 2. Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

A hazai gárda a mezőny középcsapatként várta az éllovast. A két rivális az őszi szezonban is nagy csatát vívott egymással, akkor fölényes szegedi győzelem született.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, a fizikálisan is a gyulaiak fölé nőtt szegedi lányok hamar a hazaiak tudtára adták, hogy itt bizony mind a két pontot hazaviszik.

A gyulai együttes keményen állta a sarat a mérkőzésen, ameddig bírta szuflával, megnehezítette a vendégcsapat dolgát. A hazaiak nélkülözni kényszerültek több meghatározó játékosukat, de a nagy gólkülönbség ellenére is tisztességesen helyt álltak.

A fürdővárosi gárdából elsősorban Bartóki Maja teljesített átlagon felül, a gyulai kapus ezúttal is kiválóan tette a dolgát. A hazai védők nem tudták semlegesíteni a szegediek legjobbját, Rácz Lillát, aki 17 lőtt góljával tűnt ki a mezőnyből.

A mérkőzés alakulása: 2. perc: 1-0, 8. perc: 1-5, 15. perc: 4-10, 25. perc: 10-15, 30. perc: 10-19, 42. perc: 16-25, 44. perc: 17-27, 50. perc: 18-32, 55. perc: 21-36 és 60. perc: 23-41.

A Gyulasport NKft. Serdülőcsapata a következő fordulóban a közvetlen rivális Bácsalmási PVSE otthonában javíthat mérlegén.