Bármely reggelre erős fagy lehet, ami veszélyezteti a vízellátó berendezések épségét. A kerti csapoknál nem elég a fagycsapot elzárni, utána a csapot is ki kell nyitni, hogy a víz lefolyjon a csőből a leeresztő nyíláson.
A maradék növényvédő szereket se tegyük ki a fagy romboló hatásának, és a műtrágyáknak is jobb, ha nem fagyos helyen telelnek át.
A terményeket is fagymentes helyre kell betárolni. Nem tudhatjuk milyen telünk lesz, ezért jobb, ha készülünk rá. Gondoskodjunk a fagyérzékeny növények takarásárról is!
A hortenziák, mirtuszloncok tövét érdemes betakarni, főleg addig, amíg fiatalok, mert olyankor még fagyérzékenyek. A pampaszfüveket is jó betakarni, úgy, hogy ne ázzanak. Az örökzöldek alá kaparjuk be a lehullott leveleket, hogy tápanyagul szolgáljanak. Az erdőt sem eteti senki, mégis szépen fejlődik. Az ott lévő lomb télen védi a gyökereket az átfagyástól, nyáron meg a kiszáradástól. A tuják belsejében a lehulló, elszáradt lombozatot érdemes a fák aljához kotorni, és az ágakon fennakadt leveleket is finoman kotorjuk le.