Gyulai Hírlap - Vereséget szenvedett mezőtúri riválisától a gyulai serdülőcsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2022. november 26. 14:07
Vereséget szenvedett mezőtúri riválisától a gyulai serdülőcsapat
Gyulasport NKft.–Mezőtúri AFC-Syngenta 22-37 (10-14)

A Gyulasport NKft. országos leány-serdülőbajnokságban szereplő kézilabdacsapata a Mezőtúri AFC-Syngenta együttesét látta vendégül november 24-én. A korosztályos fürdővárosi gárda vereséget szenvedett a tabella első harmadában álló ellenfelétől.

Gyulasport NKft.: Bartóki M., Tóth R. (5), Várkonyi L. (3/1), Tarkovács D. (1), Miklya N. (5/3), Pópity L. (1), Gyura A. (2). Csere: Csontos A., Baka E., Müller Sz. (2), Szappanos E. (3) és Tarkovács R. Edző: Kruzsicz Bernadett.

A Kruzsicz Bernadett vezette gárda az előző fordulóban a Túrkevei VSE otthonában lépett pályára, ahol nagy küzdelemben veszített pontokat. A fiatal együttes a folytatásban a bajnokság első négy csapata közé tartozó mezőtúri ellenfelét látta vendégül.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, egy jól felkészített csapat érkezett az alaposan megfiatalított, sok sérülttel felálló gyulai csapat otthonába.

– Sajnos a gyulai lányok megszeppenve léptek pályára, első góljukat is csak a 14. percben tudták megszerezni. Voltak szép momentumok is, de a nagyobb tudású ellenfél kerekedett felül a mérkőzésen. A kapuban Bartóki Maja pazar védéseivel gátolta meg a mezőtúri fiatalok nagyobb arányú győzelmét – ismertette.

A vendégek a 14. percben már 1-5-ös arányban vezettek. A folytatásban sem sikerült elkapnia a játék ritmusát a gyulai alakulatnak, ám a félidőre mégis csupán négygólos mezőtúri előnnyel fordultak a csapatok.

A második félidőben sem változott a játék képe, a mezőtúriak nagyarányú győzelemmel zárhatták a találkozót.

A mérkőzés alakulása: 13. perc: 0-5, 14. perc: 1-5, 20. perc: 5-8, 25. perc: 7-13, 30. perc: 10-14. 35. perc: 12-15, 40. perc: 11-19, 45. perc: 18-21, 50.perc: 18-28, 55. perc: 20-32, 57. perc: 22-32 és 60. perc: 22-37.

A Gyulasport NKft. serdülőcsapata legközelebb a Deszki SC-vel mérkőzik meg.