Gyulai Hírlap - Lajosmizsén maradtak a bajnoki pontok

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2022. szeptember 25. 16:46
Lajosmizsén maradtak a bajnoki pontok
Mizse KC–CZ-Gyulasport NKft. 28-24 (15-11)

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság harmadik fordulójában a CZ-Gyulasport NKft. együttese a Mizse KC otthonában lépett pályára szeptember 24-én. Zöldi-Tóth Katalin csapata a szeghalmi arénában elszenvedett vereség után érkezett soros riválisához.

CZ-Gyulasport NKft.: Mike M., Hős K. (5/1), Kovács K. (3), Milyó A. (2/1), Nagy P. (2), Szabó K. (3), Szögi T. (6/1). Csere: Antal X., Ladics V. (2), Farkasinszki D., Lukács N. (1), Szalkai B., Németh Cs. és Kertes S. Vezetőedző: Zöldi-Tóth Katalin.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabda-szakágának technikai vezetője a mérkőzésről elmondta, a gyulai együttes hamar megszerezte az előnyt, a gárda az 5. percre 3-1-es vezetésre tett szert. A hazai csapat sem tétlenkedett, fokozatosan lépett közelebb ellenfeléhez, így a 10. percre kiegyenlítette a találkozó állását (5-5).

– Innen a vendégek csak futottak az eredmény után. A 18. percben még sikerült a vezetést átvenni egy góllal (8-9), de innen csak megközelíteni sikerült a hazaiakat. Két gólnál közelebb azonban nem tudtak kerülni – tette hozzá.

A második félidőben állandósult a hazai gárda négy-öt gólos előnye. A gyulai együttes a rossz védekezésének és a pontatlan támadásoknak köszönhetően nem tudott közelebb kerülni a lajosmizsei alakulathoz. A vendégcsapat számára megvolt az esélye az egyenlítésnek, ám rossz helyzetkihasználása miatt négygólos vereséget szenvedett riválisa otthonában.

• A mérkőzés alakulása: 6. perc: 1-3, 10. perc: 5-5, 18. perc: 8-9, 20. perc: 10-9, 27. perc: 12-9, 30.perc: 15-11, 40. perc: 19-14, 50. perc: 22-19, 55. perc: 25-19 és 60. perc: 28-24.

– Nagyon sok ziccert hibáztunk, és ezáltal húztuk le egymást. A héten nem várt hírt is fel kellett dolgozni, ez most új feladat elé állít minket, de innen szép ki jönni a gödörből – értékelt Zöldi-Tóth Katalin.

A CZ-Gyulasport NKft. csapata a következő fordulóban a Békéscsabai ENKSE U22 együttesét látja vendégül október 1-jén.