Puskás Lajos, a Dalerd Zrt. oktatási igazgatója elmondta, azért szervezték meg a faültetést, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy hosszú évtizedek óta van együttműködés a város vezetése és az erdőgazdaság között.
Mint mondta, büszkék arra, hogy Gyula az ország egyik legzöldebb városa. Kiemelte: az akció fő célja, hogy tudatosítsák, hogy a klímaváltozás elleni küzdelemnek egyetlen vitán felül álló fegyvere van, ez pedig a faültetés és az erdősítés.
Görgényi Ernő polgármester hangsúlyozta, hogy Gyulán nem a klímaváltozással kapcsolatos politikai cselekvések váltották ki a zöldgondolatot, ugyanis a fürdővárosban ez már másfél évszázados hagyomány.
– Az egyik stratégiai cél, hogy a meglévő felületeket igényesen gondozzuk, a másik pedig az, hogy fejlesszük méretében is, ezért újakat hozunk létre, ebbe a körbe tartozik a fásítás is – fogalmazott a városvezető, majd hozzátette, hogy a most elültetett 15 fán felül, idén ősszel már 719 fát ültettek városszerte, részben pályázatok segítségével, részben önerőből.
Megtudtuk, hogy jövőre nem csupán a belvárosban lesznek faültetések, de folytatódik az erdősítési program is. 2020-ban az eleki úti szennyvíztelep területén 3,5 hektár tölgyes erdőt telepítenek, valamint szerepel a tervek között további erdősítés a Kálvária-domb mögött található önkormányzati területen.
Alt Norbert alpolgármester, a körzet képviselője megköszönte a Dalerd Zrt.-nek a felajánlást, illetve Szászné dr. Várkonyi Adrienn főkertésznek, hogy ezt a területet jelölte ki a fák elültetésére.
Mint mondta, az év folyamán számos megkeresés érkezett hozzá a körzet lakóitól faültetésekkel kapcsolatban. Hozzátette, hogy a napokban megkereste őket a gyulai Experience-Bus Kft., amely szervezet 30 fa megvásárlásával járul hozzá a fásításhoz, amelyeket a Bem József téren lesznek elültetve.
Szászné dr. Várkonyi Adrienn elmondta, hogy magyar kőriseket ültetnek a Dobozi úton, amely jelentős fajta, hiszen egyrészt őshonos, másrészt a tölgy-kőris-szil ligeterdők alkotófaja.