
A Fidesz döntése értelmében Galbács Mihály (Fidesz) gazdasági ügyekért felelős alpolgármester a jövőben nem vesz részt a költségvetéssel kapcsolatos intézményi és vezetői tárgyalásokon – jelentette be sajtótájékoztatóján Gajda Róbert (képünkön), a Fidesz gyulai elnöke.
Gajda Róbert döntésüket azzal indokolta, hogy dr. Perjési Klára (MSZP) országgyűlési képviselőként a parlamentben megszavazta a költségvetést, ezért dr. Perjési Klárát is terheli a felelősség az országban kialakult gazdasági helyzetért.
– Perjési Klára nagyon igazat mondott újévi köszöntőjében, mikor azt hangsúlyozta, hogy Gyula városa most a hullámvasút lejtőjén van. Sajnos hozzá kell tennünk, egyre gyorsabban fogunk lefelé menni ezen a lejtőn. Ennek a legfőbb oka az, hogy a 2010-es költségvetést a parlament elfogadta. Számtalanszor kértük Perjési Klárát, ne szavazza meg ezt a költségvetést, mivel ez nagyon hátrányosan érinti Gyula városát is. Sajnos Perjési Klára nem hallgatott ránk, a költségvetést megszavazta, így úgy gondoljuk, hogy egy személyben ő a politikai felelőse a kialakult helyzetnek. Ezért kérjük tőle, hogy személyesen tegye meg javaslatait Gyula város költségvetésével kapcsolatban.
Mondja meg, hogy honnan kell elvenni azt a több száz millió forintot, amit a kormány – az ő szavazatával együtt – elvett az itt élő emberektől. Mivel ő a politikai felelős, a végrehajtást is magára kell vállalnia. Kérjük szépen, hogy ne bújjon el az alpolgármesterek mögé. Ezért a Fidesz úgy döntött, hogy Galbács Mihály alpolgármester a költségvetéssel kapcsolatos intézményi vezetői tárgyalásokon nem fog részt venni. Folytassa le Perjési Klára a tárgyalásokat, közölje ő a megszorításokat az oktatásban, az egészségügyben, a kultúrában, a sportban, a civil szférában dolgozókkal, közölje ő, hogy a hullámvasút lejtőjén vagyunk – mondta Gajda Róbert.
* * *
Dr. Perjési Klára sajnálatát fejezte ki a Fidesz döntése miatt. Sajtótájékoztatóján elmondta, mint városvezető a politikai felelősséget mindig vállalta és ezután is vállalni fogja. Tekintettel arra, hogy ő csak egy a közel 400 fős parlamentből, társadalmi felelősség nem terheli – fogalmazott dr. Perjési Klára, a 2. számú választókörzet országgyűlési képviselője, Gyula város polgármestere.
A polgármester egy Thomas Mann-idézettel reagált a Fidesz lépésére: „A társadalom bűneiért nem lehet az egyes embereket felelősségre vonni.”
– Sajnálom, hogy így döntött a Fidesz, de az tény és való, hogy a vezetői megbeszéléseken soha – legfeljebb elvétve – nyilvánította ki véleményét az alpolgármester úr. Furcsa, hogy engem hívnak pártkatonának, náluk pedig kicsiben is a frakció mondja meg, mit fognak képviselni. Ha van egy pénzügyekkel megbízott alpolgármester, annak illene nyilatkoznia. Úgy érzem, a lehető legdemokratikusabban történik a város vezetése, közösen hozunk döntéseket. Mint városvezető a politikai felelősséget mindig vállaltam és ezután is vállalni fogom. Ami engem illet, amíg polgármester vagyok, ez az én kötelességem. De a társadalmi felelősséget, mint magánszemély, értelemszerűen nem vállalom fel – nyilatkozta a polgármester.


























