Brumár Beatrix ötletgazda elmondta, saját ötlete alapján kezdett hozzá a megemlékezés megszervezéséhez, hogy édesapja eredményei és munkássága nem merüljön feledésbe.
– Édesapám a gyulai sportélet meghatározó alakja, személyisége volt, ezért gondoltam arra, hogy eredményeiről és munkásságáról meg kell, hogy emlékezzünk. Nem szeretném, hogy feledésbe merüljön az emléke, hiszen a sport mellett emberként is kiemelkedőt alkotott. A mai gyulai kerékpárszerelők nagy része az ő keze alatt ért szakemberré.
A megemlékezésen Brumár Beatrix beszélt édesapjáról, majd egy kisfilm levetítésével elevenítették fel a „kónuszkirályként” emlegetett Brumár Mihály sportéletét.
Brumár Mihály tizenöt évesen pattant először versenykerékpárja nyergébe, a gyulai egyesületnek 1960-ig volt tagja. Rengeteg versenyt nyert, ahogy mondják, verhetetlen volt akkoriban. Egy évre Szegedre igazolt, ám a sorkatonaság miatt félbe kellett hagynia karrierjét. A kerékpár mindig is része volt életének, így 1977-től ismét versenybe állt, és egészen 2015-ben bekövetkezett haláláig a nyeregben ült. Ahogy azt lánya mondta róla, úgy halt meg, ahogy szeretett volna, az országúton, szeretett kerékpárjával.
A szervezők a gyulai kerékpársport ikonikus alakjára egy utánpótlás-kerékpárversennyel is emlékezni szeretnének, amelyet szeptember 29-én tartanak a gyulavári kastélynál.
– A versenyen a 6–19 éves korosztály indulhat, de lesz családi váltó is, hiszen azt szeretnénk, ha ez egy örömünnep lenne mindenki számára. Köszönöm a sok segítséget Kiss Józsefnek a helyszín biztosításáért, Schlett Győzőnek, édesapám egykori tanítványának a szervezésben nyújtott segítségéért és a nagyvonalú támogatásáért, Varga Zoltán műsorvezetőnek a részletes visszaemlékezéséért, Hurguly-Szabó Györgynek az édesapámról készített élethű és kreatív alkotásáért és a Bokréta virágboltnak a díszes dekorációért – zárta a beszélgetést Brumár Beatrix.