Fotó: Gyulai Hírlap – Bimbó Lajos
A Gyulai Tankerületi Központ 2018-ben indította útjára programsorozatát, amelynek célja, hogy a tankerület nyolcvanhat feladatellátási helyén működő egyedi programok és fejlesztő módszerek széles körben ismertté váljanak.
A gyulai esemény házigazdájaként Zámori Ida intézményvezető köszöntötte a vendégeket, majd Teleki-Szávai Krisztina tankerületi igazgató szólt a megjelentekhez. Beszédében kiemelte, az intézményvezetőkkel közösen azt gondolták, hogy hasznos lenne találkozniuk egymással, és megosztani tapasztalataikat, eredményeiket.
Fotó: Gyulai Hírlap – Bimbó Lajos
– Minden intézményben van egy-egy jó gyakorlat, amelyet megismerhet, átemelhet a többi intézmény – fejtette ki.
A folytatásban a résztvevők ismereteket szerezhettek a gyulai intézményben alkalmazott Sakkpalota program elméletéről, majd egy bemutatóórát nézhettek meg a komplex képességfejlesztő módszerről.
Mint megtudtuk, a program olyan komplex képességfejlesztő módszer, amellyel minden kisgyermeket érdemes megismertetni, különösen alsó tagozatos tanulmányai idején. A digitális világba született gyermekek számára a sakk a maga szimbólumrendszerével kivételes oktatási lehetőséget jelent a személyiségfejlesztés, a tehetséggondozás, a kritikai gondolkodás terén, és előmozdítja a különböző műveltségi területek ismereteinek elsajátítását. A program számos tantárgy elsajátítását teszi könnyebbé a matematikától a testnevelésig.
Fotó: Gyulai Hírlap – Bimbó Lajos
Polgár Judit a program megalkotásáért 2015-ben a Legjobb Európai Tananyag díj (BELMA) frankfurti átadóján a zsűri különdíját vehette át, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) által megjelentetett, a programhoz kapcsolódó tankönyvsorozat pedig ugyancsak 2015-ben kapott Magyar Termék Nagydíjat.
A Gyulai Dürer Albert Általános Iskola két éve vezette be a programot, és felmenő rendszerben alkalmazza azt, azaz jelenleg az 1. és 2. évfolyam tanulói használják az intézményben.
A résztvevőket az esemény végén egy kiállítás is várta, amely a sakkról szólt.