Kurai Nikolett hetek óta kiváló formában segíti csapatát
Fotó: Tóth László
Gyulai Amazonok: Palócz Mónika, Fülöp Diána, Molnár Ágnes, Kurai Nikolett és Bálint Rebeka. Csere: Balogh Noémi, Erdélyi Angéla, Sovány Liza és Szerb Katalin. Vezetőedző: Molnár Zoltánné.
A mérkőzés kiválóan kezdődött a lendületben lévő gyulai gárda számra, szinte azonnal megszerezte a vezetést, amikor Bálint Rebeka már nyolc másodperccel a kezdősípszó után betalált a hazaiak kapujába. 0-1.
Ahogy azt a Gyulai Amazonok beszámolójából megtudtuk, a gól után mindkét csapat nagy iramra kapcsolt, hihetetlenül nagy futómennyiség jellemezte mindkét alakulatot. A rendkívül mozgékony mezőny technikailag is szép megoldásokkal kápráztatták el a szurkolókat.
A nagy iramú futsalcsata 8. percében megérkezett a kiskunfélegyháziak egyenlítő találata is, amire válaszul sorra alakította ki helyzetit a gyulai gárda. Az ígéretes helyzetek sorát kidolgozó vendégek számára Nikolett kapufája után már a levegőben lógott a második gól lehetősége is, ám mégis döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok.
A második játékrészben folyamatosan érkezett a kidolgozott helyzetek sora mindkét oldalon. A vendéglátók közül Gelb Mónika és Sipos Lilla előtt is adódott lehetőség, míg a gyulai oldalon Erdélyi Angéla és Bálint Rebeka szerezhetett volna újabb gólt.
A gólcsendet Dominiká Dikonová törte meg, aki jó ütemben érkezett a kapu elé, megszerezve így a vezetést a hazai csapat számára. A lelkes és kemény játékot képviselő gyulaiak azonban nem adták fel, Erdélyi Angéla egy látványos támadás után bevette Farkas Katalin kapuját, így újra döntetlenre állítva az eredményt. 2-2. Egy perccel később egy kapu előtti kavarodásból a vendégek nem tudtak felszabadítani, így Gál Tímea pedig a hálóba kotorhatta a játékszert. 3-2.
A vezető találat után nem várt esemény következett, hiszen egy vélhetően szabályos gólt vettek el a gyulaiaktól. A hazaiak kapusa egy szerencsétlen mozdulat után a földön maradt, Kurai Nikolett pedig az üres kapuba helyezte a labdát, a játékvezető azonban szabadrúgást ítélt a hazai csapatnak. Ez mintha kissé megfogta volna a vendégeket, a jóval hosszabb kispaddal rendelkező félegyházi együttes pedig az utolsó négy percre ostrom alá vette kezdte a gyulai kaput. Az erőnek erejével támadó hazaiak egy szerencsétlen öngóllal két gólosra növelték előnyüket, majd Sipos Lilla gólja beállította az 5-2-es végeredményt.
A Gyulai Amazonok csapata újra felvillantotta, hogy számolni kell vele a legmagasabb osztályban is, amit legközelebb a jelenlegi listavezető Agenta Girls Szekszárd FC elleni hazai mérkőzésen mutathat meg újra.
– A végeredmény nagy csalóka, hiszen abszolút nem volt három gól a két csapat között. Bosszant, hogy megint döntő momentumban hagytunk ki száz százalékos helyzeteket, amelyek megbosszulták magukat a mérkőzés folyamán. Három szerencsétlen gólt is ajándékoztunk ellenfelünknek, emellett egy szabályos góllal fosztottak meg minket. A két csapat között véleményem szerint csökkent a különbség fél év alatt, ezt bizonyították a mai mérkőzésen is a lányok. Ettől függetlenül sportszerű mérkőzés volt, gratulálunk ellenfelünknek és további sok sikert kívánunk nekik a bajnokságban – értékelt Molnár Zoltánné.


























