Gyulai Hírlap - Gyulai érmesek a Ligák Kupáján

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. június 27. 17:50
Gyulai érmesek a Ligák Kupáján
Harmadik helyen végzett párosban a Sarkadi Árpád és Roszik Bence

A csömöri városi sportcsarnok adott otthont június 23-án és 24-én a Decathlon Ligák Kupája elnevezésű asztalitenisz-versenynek. A hazai bajnokságokban szereplő együttesek osztályonként küzdöttek meg egymással.

gyulai Bronzérem a Ligák Kupájában

Fotó: Mátyási Henrietta

A hazai klubokat felsorakoztató verseny célja az asztalitenisz népszerűsítése és hazai pingpongélet felpezsdítése volt.

Az NB III.-ban szereplő Gyulai Asztalitenisz Klubot a Sarkadi Árpád és Roszik Bence párosa, valamint Styr György és Dihel Mihály kettőse képviselte.

A kupán értékes tárgynyereményekért és egy még értékesebb fődíjért folyt a vetélkedés, hiszen a csoportok győztesei egy-egy 24 karátos arannyal bevont pingponglabdát vehettek át.

Fotó: Fazekas Péter

A Styr–Dihel-páros a legjobb tizenkettőbe jutott, a Sarkadi–Roszik-kettős pedig az NB III.-as csoport bronzérmét nyerte el. Mindkét páros kvalifikálta magát a döntő megmérettetésre, amelyet augusztus végén rendeznek meg.

A párharcok során a magasabb ligában játszóknak pontelőnyt kell adniuk a kisebb ligában szereplőknek.