Olvasni jó!
Fotó: Gyulai Hírlap
Hárommillió forinttal támogatta a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványt a gyulai önkormányzat, az összeget a koraszülöttmentő felszerelésére fordítja a szervezet. A részletekről a harmadik oldalon tudhatnak meg többet olvasóink.
Eljárást indított a Gyulai Rendőrkapitányság két fürdővárosi fiatal ellen, akik a szeptember 15-éről 16-ára virradó éjjel több kerékpárt is szétszereltek a belvárosban. Arról, hogy mi mindent lopott le az utcai tárolókban hagyott biciklikről a 18 éves gyulai M. Zoltán és 16 éves társa, lapunk ötödik oldalán írunk.
Az élen végzett a bajnokságban a gyulai Tenisz Szabadidő Sport Klub ob II.-es csapata. Ahhoz, hogy a fürdővárosi gárda egy szinttel feljebb léphessen, a C csoport bajnokát, a debreceni Real Team TC csapatát is le kell győznie. A csapatkapitány, Kovács Zoltán nyilatkozatát a hetedik oldalon olvashatják a sportág iránt érdeklődők.
Pálovits Ágota akrilfestményeiből nyílt kiállítás a gyulai Postagalériában. Az alkotó Békéscsabán született, általános iskolai és gimnáziumi tanulmányait azonban Gyulán folytatta, majd a Szegedi Tudományegyetemen szerzett gyógyszerész diplomát. A tárlatról lapunk tizenegyedik oldalán számolunk be.
Őszi Könyvtári Hetet rendez a gyulai bibliotéka október 2–7. között. A programsorozat keretében író-olvasó találkozóval, előadásokkal és kézműves-foglalkozásokkal várják az érdeklődőket a könyvtárban és gyulavári fiókkönyvtárában. A rendezvényről a tizenkettedik oldalon tudhatnak meg részleteket olvasóink.
Jeney Klára és Fábry János karikatúráit állították ki nemrégiben a gyulai művelődési ház földszinti galériájában. A tárlat apropóján Gurzó K. Enikő beszélgetett a két budapesti művésszel. Az interjút a tizenötödik oldalon közöljük.
„Miközben ezeket a sorokat írom, Marosvásárhelyen utcai tüntetéseket szerveznek a római katolikus líceum megmentéséért” – olvasható Gurzó K. Enikő jegyzetében. Állásbörze rovatunkban egyebek mellett kútkezelőt szerelőt keresünk, Csevegő rovatunkban a szelektív hulladékgyűjtő szigetek állapotáról írunk, Piacolás rovatunkban pedig a sonkatök árának járunk utána.
* * *
A Gyulai Hírlapot saját kézbesítőink viszik el az önök által megadott lakcímre hétről hétre. Előfizetőink már szerdán este kézbe vehetik és olvashatják a friss Gyulait! Az előfizetésnek más előnye is van, arról nem is beszélve, hogy előfizetve 33 forinttal olcsóbb egy lapszám. A Gyulai Hírlapra egy kerek esztendőre csupán 3500 forintért fizethet elő. Lapunk ajándéknak sem utolsó! Ha az előfizetéssel kapcsolatosan kérdése lenne, hívja Csepregi Brigittát a 06-30-627-6889-es számon.
A Gyulai Hírlap legfrissebb száma 100 forintért megvásárolható szerkesztőségünkben (Gyula, Városház utca 20.), illetve az alábbiakban felsorolt elárusítóhelyeken: Volt V Nővérek (Szent István u. 32.), Tópart ABC (Pósteleki út 22/a), Híd utcai élelmiszerbolt (Híd u. 4.), Buszpályaudvari non-stop (Vásárhelyi Pál utca), Paradicsomi non-stop (Liliom köz), Reoma büfé (Várkert u. 1.), Szőlőskert ABC (Szőlőskert utca 16.), Kiss diszkont (Nagyváradi út 50.), Sarok ABC (Széchenyi u. 7/1.), Narancs ABC (Kazinczy út 1.), Kékszilva ABC (Dobozi út 14.), Vasútállomás újságos (Budrió 16. II/5.), Diófa ABC (Diófa u. 32.), Gabingo (Liliom köz), Élésker szupermarket (Kossuth Lajos tér 5.), Paradicsomi Élésker ABC (Temesvári út 173.), Budrió ABC (Béke sgt. 71.), Gyulavári COOP ABC (Széchenyi u. 53.), Nagyváradi úti COOP ABC (Nagyváradi út), Törökzugi COOP ABC (Budapest krt. 1.), Piaci lottózó (Honvéd utca), Idesüss Pékség (Tomcsányi utca), IQ Könyvesbolt (Kossuth tér), Kossuth téri Dohánybolt, Béke sgt.-i élelmiszerbolt (Béke sgt. 9-11.), Kórházi újságospavilon, Törökzugi Kiss ABC, Törökzugi dohánybolt, Buszpályaudvari újságos pavilon (Vásárhelyi P. u. 2.), Béke sgt.-i újságos (Béke sgt. 12.), MOL-kút (Csabai út 5.), Shell-kút (Mártírok útja), Tesco (Csabai út), Interspar (Kétegyházi út).

























