
- Nem csak a belvárost, hanem a külső városrészeket és a külterületeket is fejleszteni kell. A Fidesz 2006-ban azt ígérte, hogy gondot fog fordítani a belvárostól távolabb lakó emberek lakókörnyezetére is - mondta dr. Görgényi Ernő december 15-én kedden este a szanazugi nyaralótelepen, ahol Alt Norbert önkormányzati képviselővel tájékoztatták a sajtót a külterületi világítás fejlesztéséről.
Alt Norbert képviselő elmondta, hogy a Dobozi úton, Szanazugban, Aranyágban és Csikosérben a Fidesz városfejlesztési programjának megfelelően összesen 70 db, közvilágítást szolgáló lámpa már működik, 10 db készítése folyamatban van. Az idei évben 3,5 millió forintot költöttek erre a célra. Jelenleg a szórvány világítás 80 %-ban van készen, így a következő évekre is maradt tennivaló. A szórvány közvilágítás kiépítése jelentősen hozzájárul a külterületen élők életminőségének javításához. Tevékenyen részt vett a munkák koordinálásában Somi Attila, a polgármesteri hivatal munkatársa, akinek ezúton is köszönetet mondott Alt Norbert. Az esős időben a földutakat néhány helyen megrongálták az építkezésen dolgozó nehéz járművek. Ezeket az utakat tavasszal ki fogják javítani.























