Szigeti István alelnök, a Gyulai Atlétikai Club közgyűlésének levezetője, megnyitójában ismertette az összejövetel napirendjét, majd Gajda Róbert elnök köszöntötte a megjelenteket, közöttük dr. Perjési Klára polgármester asszonyt, mint egykori kiváló atlétát is. Örömmel állapította meg – a sikerekkel tűzdelt, felfelé vezető út eredményeire utalva –, amit a GYAC és a sportiskola együttműködési szerződésének köszönhetően eddig bejártak versenyzőik, felkészítőik elismerést érdemlő irányításával. A fiatal korosztályok szakágvezetője, Kertes István értékelésében kiemelten pozitív megállapításként fogalmazta meg az egyesület és az iskolák újbóli egymásra találását. A dicséretes eredmények sokaságából ezúttal a legkiemelkedőbbeket említjük – ízelítőül – tudósításunkban, mint a fedett pályás bajnok Harb Fanni 3000 m-es győzelmét, a mezei ob-n Márkus Zsófi előkelő negyedik helyezését, és az ugyanígy végzett a gerelyhajító Seres Bettit vagy a diák- olimpiai döntőkön bajnok fiú magasugró és leány 4×600-as csapatokat. A szenior korúak is több hazai versenyen bizonyították frissességüket. Közülük hárman – Kovács István, Kotroczó Andrea és Szigeti István – szerepeltek hazai és külföldi nagy versenyeken, sőt utóbbi két atléta eljutott az ausztráliai világjátékokra, ahol ugyancsak helytálltak. Szeptemberben hagyományos országos versenyüket 18. alkalommal rendezték meg tíz egyesület részvételével a gyulai pályán, ahol németországi induló is rajthoz állt több számban. A számvizsgáló bizottság jelentésének szóbeli kiegészítésében jogosan minősítették „nulla összeg”-ként, a 200.000 Ft, éves városi támogatást. Ugyanis a támogatók és a tagdíjak kiegészítésével sem lehet eredményesebb szereplést elvárni. A beszámolókat a jelenlévők egyhangúlag elfogadták, majd a kérdések és vélemények során többek között felvetődött Biri Ferenc kiváló hosszútávfutó átigazolásának ügye a GYSE-ből – ahol már nem működik szakosztály –, ezért nehogy más város egyesületébe kerüljön. A pályák használati igénye és a műanyag felületek bővítésének kérdése is felvetődött. A Gyulasport Kft. vezetője, Prohászka Zsolt, elfoglaltságából adódó távollétében készségesen adott válaszokat telefonon, melyeket az alábbiakban közlünk: „A pályahasználat ügyében egyeztetés formájában igyekszünk megoldani a felvetéseket, amint azt eddig is tettük. A műanyag pályarészekre – amennyiben meghosszabbítják tisztségemet – van elképzelésem, feltérképezett formában, ami néhány éven belül megvalósíthatóvá válhat.”






















