Gyulai Hírlap - Magyar bajnok lett Bartyik Bianka

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. augusztus 04. 17:00
Magyar bajnok lett Bartyik Bianka
A Gyulai Várfürdő úszója 100 méteres pillangóúszásban szerzett aranyérmet az Országos Gyermek Bajnokságon

Bartyik Bianka és edzője, Tóth András

Fotó: Gyulai Várfürdő Kft.

A miskolci Kemény Dénes Városi Sportuszoda adott otthont a 48. alkalommal megrendezett négynapos Országos Gyermek Bajnokságnak július 27–30. között. A Gyulai Várfürdő Kft. hat fővel érkezett a korosztály legrangosabb versenyére.

A versenyen 77 egyesület 412 úszója állt rajtkőre. Már az első napon kitűnő úszással kezdtek a gyulai versenyzők, hiszen Bartyik Bianka a dobogó harmadik fokára állhatott fel a 100 méteres hátúszásban. Ugyanaznap a gyorsváltó tagjai nagy csatában a hatodik helyen csaphattak a célba.

A következő napokban sem csökkent a fürdővárosiak teljesítménye, sok egyéni csúccsal és kiváló időkkel értékes helyezéseket szereztek. A legfényesebb érmet Bartyik Bianka szállította, hiszen a rendkívül erős mezőnyben aranyérmet szerzett 100 méteres pillangóúszásban. Ezzel Békés megye legeredményesebb versenyzőjének is mondhatta magát.

Elismerés illeti a váltó tagjait is, mert nem sokkal maradtak le a dobogóról. A Gyulai Várfürdő Kft. úszószakosztálya a 24. helyen végzett a bajnokságon, amivel az előző bajnokságokhoz hasonlóan ismét a legeredményesebb Békés megyei csapat lett.

Eredmények:

Bartyik Bianka: 100 m pille: 1. hely, 100 m hát: 3. hely, 200 m hát 9. hely, 100 m gyors 9. hely, 200 m gyors 19. hely, 200 m vegyes 11. hely.
Mácsok Fruzsina: 200 m vegyes 12. hely, 400 m vegyes 9. hely, 100 m pille 17. hely, 200 m pille 13. hely, 400 m gyors 27. hely.
Hasznos Bianka: 100 m gyors 15. hely, 200 m vegyes14. hely, 100 m hát 19. hely.
Ragályi Zsuzsanna: 200 m pille 21. hely, 100 m pille 28. hely, 800 m gyors 22. hely, 200 m mell 38. hely, 200 m vegyes 30. hely.
Szegedi Vanda: 200 m hát 36. hely, 100 m hát 18. hely.
Mokán Dominika: 100 m pille 21. hely.

Váltók: 4x100 m női gyorsváltó 6. hely (Hasznos, Mácsok, Mokán, Bartyik), 4x200 m női gyorsváltó 10. hely (Hasznos, Mácsok, Mokán, Bartyik), 4x100 m női vegyes váltó 7. hely (Hasznos, Mácsok, Mokán, Bartyik).