Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Külföldi és hazai sztárok lépnek színpadra a gyulai jazz- és bluesfesztiválon

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • KULTÚRA • 2016. július 21. 19:45
Külföldi és hazai sztárok lépnek színpadra a gyulai jazz- és bluesfesztiválon
A fellépők között van Al Di Meola, Grencsó István, Big Daddy Wilson és Tátrai Tibor
Idén sem marad el a gyulai jazz- és bluesfesztivál. Előbbi jubilál, hiszen huszonötödik alkalommal rendezik meg július 23-án 19 órától a tószínpadon, utóbbit pedig már tizenegyedik alkalommal élvezhetik a nézők július 24-én, szintén 19 órától, a várban, ahol számos külföldi és hazai zenész lép fel.
____Eredeti-aldimeola_danubiusmusiccom.jpg

Al Di Meola

Forrás: Danubiusmusic.com

A XXV. Gyulai Vár Jazz Fesztiválra elfogadta a Gyulai Várszínház meghívását a világ egyik legismertebb gitárvirtuóza, Al Di Meola, aki új albumát az Elysiumot mutatja be, illetve eljátssza hosszú pályafutása legismertebb számait. Magyarország egyik legjobb jazz-zenekara, a Balázs Elemér Group szintén bemutatkozik a gyulai közönségnek. Különleges zenét játszik Grencsó István, aki kiváló szaxofonjátékával mindig elbűvöli hallgatóságát, illetve ismét fellép a fesztiválon a nagyszerű Gyulai Big Band.

 

____Eredeti-bigdaddywilson_rhythmsectioncom.jpg

Big Daddy Wilson 

Forrás: Rhythmsectioncom

A XI. Vár Blues Fesztiválra két nagyszerű blueszenész érkezik külföldről. Az amerikai Big Daddy Wilson énekes, gitáros évekkel ezelőtt hatalmas sikert aratott a gyulai fesztiválon, most ismét a fürdőváros vendége lesz. Az osztrák Ripoff Raskolnikov gitáros, énekes szintén bizonyította már, hogy vérében van a blues. Eric Clapton tavaly volt 70 éves, az ő muzsikáját szólaltatja meg az EC 70 – Eric Clapton Tribute Band Fekete Jenő, Tóth János Rudolf vezetésével. A vendégzenész a magyar gitárkirály, Tátrai Tibor lesz. A fesztivál résztvevői a lendületes fiatal bluesduót, a Voodoo Papa Duót is meghallgathatják.

A jazzfesztiválra 4900 forintért lehet jegyet vásárolni, a bluesfesztivál pedig 3900 forintos áron látogatható, de lehetőség van egy kombinált jazz-blues bérlet megváltására is, amely 7000 forintba kerül.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)