GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2015. december 12. 12:00
A negyvenedik percig fej fej mellett haladt a két csapat

Képünk egy korábbi mérkőzésen készült

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulai SE–EUbility Group Békéscsabai ENKSE 26-31  (15-15).

NB II-es női kézilabda bajnoki mérkőzés, Gyula, 100 néző. V.: Körmendi, Molnár.

Gyulai SE: Kerekes–Rácz, Raffai-Such 6/1, Ghiocel 11/2, Jámbor 2, Kocsis 5, Török. Cs.: Ádász (kapus) Antal, Nagy I. 1, Papp 1, Rokszin, Komlósi. Edző: Tövisháti Zsombor. Kiállítások:  8, ill. 10 perc, 1 kizárás (Balogh), büntetők: 4/3, ill. 3/2.

Az első félidőben mindkét csapat nagy hangsúlyt fektetett a csapatjátékra, gyors támadások, kemény védekezés jellemezte mindkét csapatot. A negyvenedik percig fej fej mellett haladt a két csapat, és egy gólnál többre egyik csapat sem tudott elhúzni. Ettől a perctől kezdve azonban a vendégek felgyorsították a játékot, és négygólos előnyre tettek szert. A hazaiaknál a fiatal játékosok nem tudták tartani a ritmust, elsietett támadások, egyénieskedések jellemezték ekkor a mieinket. Az utolsó két percben Raffai-Such Tamara és Kocsis Klaudia góljaival csak megközelíteni tudta a vendégeket a hazai csapat.

Juniorjaink 19-24 arányú vereséget szenvedtek. Mindkét csapat presztízsmérkőzésnek tekintette a találkozót. Kemény, határozott védekezésük eredményezte az első félidőben a kevés gólok számát. A második félidő közepére kijött a két csapat közötti rutin különbség.