
Sokan kóstolták meg a disznótoros ételeket a Gyulai Idegenforgalmi Egyesület Kárpát-medencei civil vendégség Gyulán elnevezésű programsorozatának első három napján a várkertben felállított rendezvénysátorban.
Az érdeklődők a román, a szlovák, a szerb, valamint a magyar disznótoros szokásokba nyerhetnek betekintést az ingyenesen látogatható rendezvényen. A helyszínén bort, pálinkát, kolbászt és mézet is lehet kóstolni, valamint vásárolni.
Szerbiából összesen tizenegy fő érkezett Gyulára. A zentaiak hagymás vért, pecsenyehúst, abalevest, sült hurkát és kolbászt, paprikást és töltött káposztát készítettek a vendégeknek. A csapat egyik tagjától megtudtuk, a kolbászhúsba egy kevés szerecsendiót is tesznek, ami különleges ízt ad neki.
A Gyulai Hentesek Hagyományőrző Egyesülete jóvoltából a holnapi nap folyamán magyar disznótoros ételeket lehet kóstolni. Szilveszterkor utcabállal folytatódik a rendezvény, január elsején pedig korhely ételekkel várják a gyulaiakat és a városba látogató vendégeket a Csónakázótó mellett felállított sátorba.












































