
Széchy Tamás emlékére Várfürdő Kupát rendez a Gyulai Várfürdő október 20-án. A sportesemény keretében rendezik meg a „Széchy Tamás Sportuszoda” névadó ünnepségét a Gyulai Várfürdő 50 m-es sportuszodájában 10 órakor. Az ünnepségre érkezőket a várkert utcai „nyári” főbejáratnál fogadják.
Az uszodai névadót követően szervezett busszal ellátogatnak a vendégek Dobozra, a Széchy Tamás-emlékház átadására – tájékoztatta a Gyulai Hírlapot Boros László Attila, a Gyulai Várfürdő Kft. igazgatója.
A Gyulai Hírlap kérdésére az ügyvezető elmondta, a névadó ünnepség mellé még két további esemény is kapcsolódik. A Várfürdő Kupát évtizedek után idén a fürdő rendezi meg, ezúttal országos szintű részvétellel. Az ünnepség időzítésének másik apropója, hogy jelentős felújítások történtek az uszodában. A külső falfelületet lekezelték, elkészült az első padozatrendszer, és két millió forintból kicserélték a pályakötelet, mely megfelel a Nemzetközi Úszószövetség szabályainak.


























