
Az új vezetésnek köszönhetően újra lendületben a Gyulai Várfürdő. Március 1-jétől csökken a bérletek és a napijegyek ára, illetve új elemekkel bővül a belépőjegyek árrendszere a várfürdőben. Hároméves kor helyett 6 éves korig ingyenes lesz a belépés. A szállodai jegyek az eddigi 10%-os kedvezmény helyett sávos kedvezményrendszerben vásárolhatók meg. Bevezetik a napi kétszeri belépésre jogosító belépőjegyet. A fürdő nyitva tartását is ésszerűsítik. A nyári főszezonon kívüli időszakban 9 órától 19 óráig működik a fürdő, nyáron viszont 20 óráig várják majd a vendégeket.
Minderről Boros László Attila, a Gyulai Várfürdő Kft. új ügyvezető igazgatója beszélt azon a sajtótájékoztatón, amelyet dr. Görgényi Ernő polgármesterrel közösen tartott február 15-én.
Fiatalos helyi menedzsmentet, új árpolitikát, racionális nyitva tartást, kis lépesekből álló fejlesztéseket és jelentősen bővülő szolgáltatásokat ígér Boros László. A polgármester elmondta, a fenntartó tulajdonos elvárása az új igazgatótól az, hogy szigorú, igazságos, de emberséges legyen.
– Boros úrral szemben nagyon komoly elvárás, hogy az új beruházásra a későbbiekben mindenki büszke lehessen. Fontos elvárás, legyen szigorú, igazságos és emberséges. A vendég legyen az első, mert a várfürdő bevétele elsősorban a vendégektől származik, a város bevétele a vendégektől származik, ezért a várfürdő dolgozóinak az biztosítja a munkahelyét, hogy ha kellő számú vendég érkezik a várfürdőbe. Vendégközpontúság terén maximális szigort várunk el. Másrészről legyen igazságos és emberséges, mert a várfürdő kollektívája is akkor képes hatékony és jó munkára, ha a vezetés emberszámba veszi a dolgozókat, odafigyel rájuk, az alkalmazottak érzik, hogy egy csapatnak a tagjai, és az ő személyes munkájukon is múlik a siker.
Boros Lászlót a Gyulai Várfürdő Kft. ügyvezetői feladataival a kft. taggyűlése 2011. január 27-én bízta meg. A fürdő új vezetésének célja, hogy a lehető legtöbb feladatot helyben, helyi szakemberekkel oldja meg, a fürdőt felkészítse az előtte álló fejlesztésekre, átlátható gazdálkodású önkormányzati cégként működjön, illetve Gyula város és Békés megye legfontosabb turisztikai attrakciójához méltó, kiszámítható partner legyen a turisztikai piacon.
A Gyulai Várfürdő egyszerűbb szervezettel, gazdaságosabban és hatékonyabban látja el a város menedzsmentjét. A menedzsment tagjai: Alaginé Bánfi Krisztina gazdaságvezető, Nemesné Martyin Katalin igazgatási csoportvezető, Hojcska Ágnes gyógyászati csoportvezető, Sinai-Hajnal Edit marketingmenedzser, Megyeri Sándor főmérnök, Opacsity László létesítményigazgató és ügyfélkapcsolati menedzser. A sajtótájékoztatón kiderült, a napijegy 7%-kal csökken, 1980 forintért lesz megvásárolható.
Bevezetik a kétszer használható jegyet, a gyógyászat szolgáltatásai bővülnek. OEP- támogatást nyújt a várfürdőnek, a TB-támogatott gyógyászati kezelések térítési díjai differenciáltan csökkennek, emellett mennyiségi kedvezményes akciók is indulnak. A Békés megyei vendégek az önerőből 20 %-ot kapnak.
A családi élményfürdő fejlesztése továbbra is az első számú prioritása a Gyulai Várfürdőnek. Annak 2012. évi megvalósulásáig viszont kisebb fejlesztések történnek. 40-féle új masszázs és számos mozgásterápiás foglalkozás szerepel majd a kínálatban, melyeket különböző csomagokban is meg lehet vásárolni. A szállodák és utazásközvetítők felé egy jutalékos rendszerben 7 különböző gyógyászati csomagot ajánl ki a fürdő, ezzel is partnerül hívva a turizmus valamennyi szereplőjét.
– A Lovarda és a kupolás wellness közötti „favázas” üzemi épületben ma gyakorlatilag alig van funkció. Ebben található a fürdő kijelölt dohányzóhelyisége, amelyet március 12-ig átalakítunk egy gyermekkuckóvá. A „kuckót” kreatív és fejlesztő játékokkal szereljük fel, falait a természet és a magyar mesevilág motívumaival díszítjük. Kialakítunk benne egy „szundi sarkot”, ahol az ebéd után csendben pihenhetnek a legkisebbek. A gyermekkuckó nyáron szakképzett felügyelettel gyermekmegőrzőként is működik majd. A Castello Szaunapark látogatottságát növelni szeretnénk, ezért egybenyitjuk azt a kupolás wellness-szel. Az új, önálló fürdőegység a wellness átjáró alatt kialakítandó új bejáraton keresztül is elérhető lesz. A nyári főbejárat a „gödörben” megszűnik, hátrébb kerül a wellness átjáró alá, így a jelenlegi nyári bejárat mögötti különleges parkrészletet megnyitjuk a közforgalom előtt, teret adva ezzel a nyáresti korzózásnak, igényes zenének, kulturális és szórakoztató programoknak. A „gödör” lépcsőihez rámpát építünk, hogy az új közösségi tér és a fürdő új nyári bejárata babakocsival, kerekes székkel is megközelíthető legyen – tájékoztatta a sajtó képviselőit Boros László Attila ügyvezető.