Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Shakespearei áthallások, mai médiavilág a Gyulai Várszínház színpadán

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • B. S. • KULTÚRA • 2009. július 08. 13:56
Shakespearei áthallások, mai médiavilág a Gyulai Várszínház színpadán
A színdarabok és táncbemutatókon túl, konferencia is szolgálja Shakespeare megismerését
Gyulai Várszínház. Fotó: www.gyulaivarszinhaz.hu

A Budapesti Kamaraszínház nagy sikerrel játssza Shakespeare II. Richárd című történelmi drámáját, amelyet Gyulán is láthatnak július 9-én a Gyulai Várszínház kamaratermében (Kossuth u. 13.) 20.30 órától. A Spiró György fordításában megvalósult produkció alcíme, karriertörténet, amelyet Almási-Tóth András rendezett. A mai médiavilágba helyezett előadás félelmetes áthallásokat produkál az egykori Anglia történelmileg legviharosabb szakasza és a mai kor között, amikor szinte csak a média manipulációs lehetőségei a legfontosabbak a politikusoknak a hatalom megszerzésében és megtartásában.

A Mogyoróssy János Városi Könyvtárban július 10-én 11 órakor, szakmai konferencián neves hazai és külföldi előadók beszélnek a térségünk színházi világáról Shakespeare és Kelet-Európa címmel.

Este a London Metropolitan University színtársulat mutatja be a More than a woman - Több mint egy nő című darabot. A fiatalok által színre vitt vígjáték a shakespeare-i nőkről szól sok zenével, mozgással. Az előadás a kamarateremben este fél kilenckor kezdődik.

 

 

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)