Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Januári programok a művelődési házban

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • O. Sz. • HÍREK • 2011. január 17. 15:00
Januári programok a művelődési házban
Francia „Csendőr”-filmest a művelődési házban
Szabóné Katona Katalin

A művelődési ház az év első hónapjában is színes programokkal és kulturális eseményekkel várja az érdeklődőket, kicsiket és nagyokat egyaránt. A részletes januári programot Szabóné Katona Katalin, a Gyulai Kulturális és Rendezvényszervező Nonprofit Kft. vezetője ismertette a Gyulai Hírlappal.

A hónap elején Alkotó és tanító képzőművészek a Harruckernben címmel kiállítás nyílt a művelődési ház földszinti galériájában. A tíz kiállító pedagógus színvonalas munkái február 3-ig tekinthetők meg.

A Helyi Ifjúsági Tanács január 20-án 15 órakor ülésezik a farsangról, illetve összeállítják a negyedévi munkatervet.

A Magyar Kultúra Napját ünnepeljük január 21-én 17 órakor a városháza történelmi hangulatú dísztermében. A program fővédnöke: Szőcs Géza államtitkár. A programot dr. Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere nyitja meg, majd Balázs Attila, Jászai Mari-díjas színművész, a Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház igazgatója szavalja el a Himnuszt. Liszt Ferenc születésének 200. évfordulója alkalmából Liszt Ferenc Bist du (Te vagy) című dalát Czeglédi Katalin és Gál Csaba adja elő. Ezután a 2010. év kulturális eseményeinek fotóiról láthatunk vetítést Bánfi Barnabás, a Székely Aladár Fotóklub vezetőjének szerkesztésében. A Bárka-díjas gyulai költő, Becsy András Franciakrémes című kötetéről a szerzővel dr. Elek Tibor irodalomtörténész, a Bárka című folyóirat főszerkesztője beszélget. Az Erkel Ferenc Sakk-kör 100. évi fennállása alkalmából Thuróczy Géza, a gyulai szakosztály elnöke idézi meg az elmúlt évszázad eseményeit. 75 éve született a Gyulai Várszínház egykori igazgatója, Havasi István. A legendás igazgatóról Jenei Kálmán beszélget az egykori pályatárssal, baráttal, Varga Andrással, a művelődési ház nyugalmazott igazgatójával. Ezzel kapcsolatban egy archív filmrészletet is bemutatnak. Ezt követően János Hajnalka népdalénekes előadásában hallhatunk népdalokat. A rendezvény ideje alatt a gyulai Dürer Nyomda díjnyertes könyveinek bemutatója látható.

Másnap, január 22-én 17 órakor a Kezdő társastánc-tanfolyam záróvizsgája lesz a művelődési ház színháztermében, ahol a Nyíri Lajos Táncsport Egyesület versenytáncosai működnek közre.

Egy már tavaly elkezdődött rendezvénysorozat következő részét, A Sugárzástól az elszürkülésig – lelki békénk a mindennapokban, Kis gyerek kis gond… – Szicsek Margit szakpszichológus előadását hallgathatják meg az érdeklődők január 25-én 18 órakor a polgármesteri hivatal dísztermében.

Louis de Funès emlékére „Csendőr”-filmest lesz január 27-én 19 órakor a művelődési ház ifjúsági irodájában, ahol a népszerű és korszakalkotó francia színész filmjeibe pillanthatnak be az érdeklődők.

A hónap programjainak zárásaképpen a Göndöcs Benedek Szakképző Iskola szalagavató ünnepsége lesz január 28-án, 15 órakor a színházteremben, ugyanezen a napon, 16 órakor, a B épületben, a Belvárosi Nyugdíjas Klub vacsorával egybekötött klubestet tart.

– Minden érdeklődőt nagy szeretettel várunk programjainkra, azt gondolom, hogy tartalmas programot sikerült összeállítanunk, amely rólunk, a magyar kultúráról és Gyula városáról szól – tájékoztatta a Gyulai Hírlapot Szabóné Katona Katalin.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)