Fotó: Gyulai Termál FC
A Gyulai Termál FC 5-2-re legyőzte a Gyomaendrődi FC együttesét vasárnap az Id. Christián László Városi Sporttelepen, felkészülési mérkőzéssorozatának utolsó állomásán. A hazai gárdát az első játékrészben gólpárbajra kényszerítette aktuális ellenfele, a második félidőben azonban már kijött a két alakulat közötti osztálykülönbség.
A Gyulai Termál FC beszámolójából kiderül, a fürdővárosi csapat öt felkészülési mérkőzésen tesztelte formáját. Három NB III.-as riválissal is megütközött az együttes, a mérkőzéssorozatot pedig a megyei I.-es tagsággal rendelkező Gyomendrődi FC elleni meccsel zárta le. A gyulaiak ezúttal sem léphettek teljes létszámban pályára, de most csak Zádori Krisztián játékára nem számíthattak a szurkolók.
A vasárnapi találkozót a gyulai fél kezdte jobban, irányította a találkozó első perceit, ám meglepetésre a vendégcsapat szerezte meg a vezetést: egy gyors kontra után Závoda Zalán talált a kapuba. (0-1)
A hazai együttes tovább folytatta taktikusan felépített támadójátékát, előbb Kolarovszki Milán beadását pörgette kapura Vörös Barnabás, majd Constantinescu Dan-Marius futott be a kapuig a labdával, és beadása a védőről felpattanva késztette védésre a gyomai kapust.
A tizedik percben Constaniescu Dan-Marius labdáját Máris Dominik csavarta kapura. Bár a vendégek hálóőre kivédte a lövést, a születésnapos támadó, Vörös Barnabás az elé került labdát könnyedén juttatta azt az alapvonalon túlra. (1-1)
Fotó: Gyulai Termál FC
A vendégcsapat pár percen belül ismét átvette a vezetést: Hanea Márkó vette be a gyulai kaput. (1-2)
A gyulai gárda szinte azonnal kiegyenlíthetett volna: a védők hibáját jól kihasználó Vörös Barnabás csapott le a labdára, amit lendületből ellőtt, de a vendégek kapusa lábbal hárítani tudott.
A gyulai keret ezután is folyamatosan dolgozta ki a lehetőségeket, amelyek közül Constantinescu Dan-Marius fejese jelentette a legkomolyabb veszélyt a gyomaendrődi kapura.
A félidő utolsó negyedére döntetlennel fordultak a csapatok: Göblyös Sándor szélről érkező beadására Kolarovszki Milán robbant be lendületből, és a hálóba fejelte a labdát. (2-2)
A félidő további részében Szabó Csaba távoli lövése okozott nehéz pillanatokat a vendégeknek, majd Lestyán Lionel fejéről kellett levarázsolni a a labdát gyomaendrődi kapusnak.
Fordulás után egyre jobban nyílt az olló a két együttes között, ami gólokban is megmutatkozott. Előbb Máris Dominik értékesítette lehetőségét, majd Constantinescu Dan-Marius fülelt le egy labdát két védő között, és megszerezte első gólját a mérkőzésen. (4-2)
Az utolsó gól is Constantinescu Dan-Marius nevéhez fűződik, aki Szabó Zsombor szögletét csúsztatta az alapvonalon túlra. (5-2)
A mérkőzés végén a gyulai keret tagjai igazi tűzijátékot rendeztek a vendégkapu előtt. Elsőként Trescsula Máté engedett el egy életerős lövést, majd Constantinescu Dan-Marius és Wéber László tüzelt a kapura, végül Czirok József közeli bombája zárta le a találkozót.
A Gyulai Termál FC csapata számára véget ért a felkészülési időszak, a következő héten már elrajtol az NB III.-as labdarúgó-bajnokság tavaszi etapja, amikor a dunaharaszti arénában lép pályára az együttes.
Fotó: Gyulai Termál FC


























