Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés:
oldalakon
dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Minden eddiginél többen sakkoztak a Csomós János-emlékversenyen

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • T. P. SPORT • 2025. május 27. 14:00
Minden eddiginél többen sakkoztak a Csomós János-emlékversenyen
Összesen nyolcvankilenc sportoló ült asztalhoz

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Negyedik alkalommal rendezték meg a Csomós János-emlékversenyt május 21. és 25. között a Hőforrás Hotel és Üdülőszövetkezetben. A nemzetközi tornán minden eddiginél többen indultak el.

A versenyen a Gyulai SE sakkcsapatának emblematikus játékosára, Csomós Jánosra emlékeztek a résztvevők, aki 2019-ben hunyt el.

Mint megtudtuk, az idei megmérettetés minden eddigi rekordot megdöntött, hiszen 8 országból – többek között Új-Zélandról, Indiából, Bulgáriából és Törökországból – összesen 89-en érkeztek a fürdővárosba.

A kétcsoportos, hétfordulós FIDE-verseny A jelű csoportját a mindössze 17 éves Nandin-Erdene Davaademberel, a Debreceni EAC sakkozója nyerte meg, ráadásul veretlenül, több mestert és mesterjelöltet is maga mögé utasítva. A második helyen Molnár László, az Edelényi VSE sakkozója, a harmadik helyen pedig Fekete Albert, a Gyulai SE játékosa végzett.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

A B csoportban a rutin győzedelmeskedett, ugyanis a Dunaharaszti MTK csapatvezetője, a 82 éves Schubert Gyula lett az első. A második helyet Somoskői Tamás, az Érdi VSE sportolója szerezte meg, harmadik Koronczai Csongor, a Dunaharaszti MTK sakkozója lett.

A legtöbb élő pontot nyerő játékos a Kiskunfélegyházi Honvéd TK sakkozója, Huszár Ádám János lett, a legtöbb élő pontot veszítő résztvevő pedig a Debreceni EAC sportolója, Enkhbaatar Itgel volt.

A Csomós János-emlékversenyen több különdíjat is kiosztottak, a csoportok első hat helyezettje pedig pénzdíjban részesült.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)
Friss adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.
Jöhet a süti?
Részletek KÉREM