Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő
Jótékonysági pizzasütést tart Muntyán Stella pizzaséf és csapata november 22-én az Almásy-kastély Stefánia-szárnyában, a befolyt összeggel a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványt támogatják – jelentették be a szervezők október 24-én a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
A pizzaséf kifejtette, frissen sütik majd a pizzát, amelynek lesz egy minimumára; az esemény végén pedig a teljes bevételt átadják a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány képviselőjének.
Az ötletgazda elmondta, azért döntött úgy, hogy jótékonysági akció keretében támogatja a Békés vármegyei szervezetet, mert a kisfia is koraszülöttként jött a világra, ő maga pedig gyulai születésű, így a térséghez is kötődik.
Kiemelte, az ország több pontjáról csatlakoztak pizzériák a kezdeményezéséhez, és több cég is segíti az esemény megvalósításban. Balázs Attila, a pátyi Cukorborsó Kertvendéglő vezetője, Raveczky Miklós és Raveczky Zoltán, a budapesti Fermento Pizzéria tulajdonosai, Boros Enikő, a kecskeméti Donna Pizza & Gasztro Bár vezetője, a fővárosi Marchut Szabolcs, „Szabi, a pizzás”, Baczka György, a rétsági Pizza Like tulajdonosa, valamint a Helitnek Kft., a Precise Szolgáltatás Kft., a micko.hu és a kertishop.com is bekapcsolódott a jótékonysági akcióba.
Abdulrahman Abdulrab Mohamed, a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány kuratóriumának elnöke kérdésünkre közölte, a mentőautó üzembe helyezése, 2019 májusa óta 1048 gyermeknek segítettek.
Jelezte, már készülnek a koraszülöttek világnapjára is, november 17-én idén is programokkal várják az érintett családokat és az érdeklődőket a kastélynál.
Mint ismertette, tavalyhoz hasonlóan idén is tartanak érzékenyítő programokat óvodákban a világnap kapcsán, ezúttal nemcsak Gyulán, hanem a tervek szerint több környező településen is. A cél az, hogy a gyerekek elfogadják azokat a társaikat, akik a koraszülöttségük miatt szemüvegesek, hallókészülékük van, vagy kicsit bizonytalan a mozgásuk.
Fekete-Dombi Ildikó, a kastélyt működtető Erkel Ferenc NKft. kiállítóhelyekért felelős ügyvezetője úgy fogalmazott, a főúri épület egykori lakói fontosnak tartották a jótékonykodást, ami arra kötelezi az intézményüket, hogy folytatva ezt a hagyományt a jó ügyek mellé álljanak.