Megnyitották június 13-án Gyulán a 95. Ünnepi Könyvhetet és 23. Gyermekkönyvnapokat, ahol az első napon könyvcsereberével, zenei fellépéssel és kötetbemutatóval várták az érdeklődőket.
A megjelenteket elsőként Dézsi János, a Mogyoróssy János Városi Könyvtár igazgatója köszöntötte a Simonyi-olvasóteremben.
Felidézte: a program ötletével Supka Géza író állt elő 1927-ben, a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesületének közgyűlésén. Azt javasolta, hogy minden évben legyen egy nap az évben, amely a könyveket népszerűsíti, amikor az írók és az irodalom „kivonulnak az utcára.”
A „próba könyvhetet” 1928-ban, az első igazit 1929-ben rendezték meg. 2001-től kezdve csatlakozott a rendezvényhez a gyermekkönyvnapok is.
A gyulai programsorozatot Kiss László nyitotta meg. Az író, tanár és a Bárka folyóirat szerkesztője Az olvasás című művét olvasta fel, amelyben úgy fogalmazott, biztosan le lehet élni egy életet olvasás nélkül, „de nagy lehetőséget szalaszt el, aki kihagyja ezt a ziccert”, hiszen, aki olvas, az egy másik világba kerül.
Kiemelte: mindenki szeret olvasni, de ha valaki mégsem, az még nem talált rá a megfelelő könyvre, erre is alkalmas egy könyvhét.
„Aki szeret olvasni, soha nem lesz egyedül” – mondta Kiss László.
A megnyitó után a szerző Mi kell a boldogsághoz című kötetét mutatták be a bibliotékában.